راه اندازی ۲ نرم‌ افزار بانکداری در بانک ملی

بانک و بیمه - فرازنيوز: مدیر امور اعتباری در گفت‌ وگویی خبری به تشریح مهمترین فعالیت‌های این مدیریت طی سال گذشته پرداخت.
کد مطلب: 34848| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۴/۴ ۱۳:۳۷:۱۰| نسخه چاپی
راه اندازی ۲ نرم‌ افزار بانکداری در بانک ملی

به گزارش فرازنيوز(faraznews.com)، نصرت‌اله شهباری نقش کارکنان بانک ملی ایران را در خلق حماسه اقتصادی یک عنصر کلیدی خواند و عنوان کرد: در حماسه اقتصادی مسئولیت‌پذیری کارکنان بانک ملی ایران در جهت تحقق منافع و مصالح کشور، کاستن مشکلات اقتصادی و رفع موانع و نقاط ضعف در سرفصل‌های مختلف اعتباری، حائز اهمیت است.


شهبازی با اشاره به شرایط تحریم‌ و فشارهای خارجی علیه کشور خصوصاً بانک ملی ایران به نقش مهم بانک ملی ایران در این شرایط تاکید کرد و ادامه داد : در سال 1391، بانک ملی ایران به دستاوردهای ارزشمندی نظیر مدیریت صحیح منابع و مصارف، کاهش 55 هزار میلیارد ریالی مطالبات غیرجاری، تسویه کامل بدهی بانک ملی ایران به بانک مرکزی، افزایش سرمایه بانک و جذب حداکثری منابع با حفظ جایگاه نخست در بین بانک‌های کشور دست یافت.


مدیر امور اعتباری با اشاره به تشکیل کارگروه تحول بخش اعتباری با پیشنهاد این مدیریت، مجموعه اقدامات این مدیریت در سال گذشته را در بهبود عملکرد موفق بانک و دستیابی به نتایجی رضایت‌بخش درخصوص افزایش منابع، افزایش سرمایه، کاهش مطالبات غیرجاری در کوتاه مدت و … موثر دانست و آن را مصداق یک جهاد اقتصادی توصیف کرد.


شهبازی در ادامه شناسایی و به کارگیری نیروهای متخصص و دانش محور در سطح تمام واحدهای کشور را از ابتکارات مجموعه مدیریت امور اعتباری دانست.


وی سیستم جامع تسهیلات، نرم‌افزار اقدامات اجرایی و قانونی و نرم‌افزار شناسایی ذینعفان واحد را از فعالیت‌ها و تصمیمات شاخص کارگروه تحول اعتباری در سال گذشته دانست و اظهار داشت: پیگیری تمامی عملیات اعتباری از مرحله درخواست تا وصول مطالبات، استخراج گزارش‌های مدیریتی و کنترل و پیگیری اقدامات اجرایی اعم از قضایی، ثبت و شناسایی ریسک اعتباری هنگام ارائه تسهیلات از جمله کارکردهای سامانه‌های مذکور است.


شهبازی استفاده از ظرفیت‌های ماده 29 قانون بودجه سال 91 کشور و تدابیر و ابلاغ دستورالعمل‌های شفاف به تمامی واحدهای سراسر کشور را از دیگر اقدامات مدیریت امور اعتباری در جهت کاهش میزان مطالبات غیرجاری بانک عنوان کرد.


مدیر امور اعتباری با اشاره به دیگر اقدامات مهم در راستای کاهش مطالبات غیرجاری اظهار داشت: تقسیم‌بندی استان‌های کشور و شعب مستقل بین اعضای هیأت مدیره به منظور نظارت مستمر و دقیق و تسریع در فرایند تصمیم‌گیری، تشکیل جلسات هفتگی با حضور مدیرعامل و سایر مسئولان ادارات امور و شعب مستقل به منظور بررسی وضعیت مطالبات واحدها و ارائه راهکارهای مناسب و استفاده از تجربیات مختلف، سفرهای استانی کارگروه ویژه وصول مطالبات، کنترل و پایش روزانه مطالبات غیرجاری و دعوت از بدهکاران عمده و استماع مشکلات آن‌ها و تعیین تکلیف ضابطه‌مند براساس وضعیت درآمدی مشتری از اهم فعالیت های مورد اشاره درخصوص کاهش مطالبات غیرجاری بانک است.

 

کلید واژه ها: بانك ملي نرم افزار
کد مطلب: 34848| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۴/۴ ۱۳:۳۷:۱۰| نسخه چاپی
پنج شنبه ۸ تیر ۱۳۹۶  ,   June 29, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.