به زودی قیمت طلا به ۸۰۰ دلار می‌رسد!

اقتصاد جهانی - فرازنيوز:‌تحلیلگر ارشد موسسه آر بی اس پیش بینی کرد که قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت به کمتر از ۸۰۰ دلار در هر اونس کاهش خواهد یافت.
کد مطلب: 34934| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۴/۸ ۱۶:۲۵:۱۰| نسخه چاپی
به زودی قیمت طلا به ۸۰۰ دلار می‌رسد!

به گزارش فرازنيوز(faraznews.com)، " ادوارد لاشینسکی " کارشناس ارشد موسسه آر بی اس که پیش از این به درستی افت قیمت طلا به 1225 دلار را پیش بینی کرده است، تاکید کرد: من بر این باورم که تحولات اخیر بازار طلا و اقتصاد جهان منجر به افت شدید قیمت هر اونس طلا به کمتر از 800 تا 900 دلار خواهد شد.

به گزارش سی ان بی سی، بر همین اساس وی تصریح کرد: افزایش نرخ بهره از سوی بانک های مرکزی بزرگ جهان به خصوص فدرال رزرو آمریکا و متوقف شدن اجرای بخشی از سیاست های محرک پولی تاثیر زیادی بر کاهش قیمت طلا خواهد داشت.

وی افزود: افزایش نرخ بهره بانکی و بهره اوراق قرضه موجب خواهد شد تا سرمایه گذاران برای خرید طلا تمایلی نداشته باشند و این مساله نقش مهمی در افت قیمت طلا خواهد داشت.

این کارشناس بازار طلا تصریح کرد: با کاهش عرضه دلار از سوی فدرال رزرو آمریکا و تغییر سیاست های پولی روند نزولی قیمت طلا تشدید خواهد شد. کاهش عرضه دلار موجب افت فشارهای تورمی خواهد شد و این مساله به ضرر قیمت طلا تمام خواهد شد.

وی گفت: افزایش چشمگیر تقاضای طلا در بازارهای هند و چین و سایر کشورهای نوظهور تاثیر زیادی بر جلوگیری از کاهش شدید قیمت طلا در ماه های اخیر داشته ولی با کاهش واقعی رشد اقتصادی این کشورها میزان تقاضا برای خرید طلا نیز کاهش خواهد یافت.

کد مطلب: 34934| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۴/۸ ۱۶:۲۵:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶  ,   June 23, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.