با سخنرانی مهندس وکیلی:

بیست و سومین سال فعالیت بانک توسعه صادرات با هم اندیشی فعالان صادراتی آغاز شد

بانک و بیمه - فرازنیوز: بانک توسعه صادرات ایران در آغاز بیست و سومین سال فعالیتش پذیرای صادرکنندگانی بود که با طرح نظرات‌شان درحضور مدیرعامل این بانک، دیدگاه‌های خود را برای بهبود روشها به اشتراک گذاشتند.
کد مطلب: 35298| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۴/۱۸ ۱۴:۱:۱۰| نسخه چاپی
بیست و سومین سال فعالیت بانک توسعه صادرات با هم اندیشی فعالان صادراتی آغاز شد

به گزارش فرازنیوز(faraznews.com)، آقاي مهندس وكيلي مديرعامل بانك توسعه صادرات در اين جلسه صميمانه كه با حضور مسئولان اين بانك همراه بود، خطاب به صادركنندگان گفت: وجود ما به خاطر حضور شماست.

وي با اعلام اين مطلب كه هيات مديره بانك توسعه هميشه در دسترس مشتريان هستند، دليل اين امر را ويژه بودن مشتريان ذكر كرد و گفت: تعداد مشتريان ما محدود است و در عين حال هر كدام در رشته خود سرآمد هستند و ما درصدد آن هستيم تا در قالب بانكداري شركتي و همچنين بانكداري متمركز الكترونيكي ( corebanking) تمامي درخواست هاي مشتريان را برآورده كنيم.

آقاي وكيلي با اشاره به لزوم حفظ نقش بانك توسعه صادرات در عرصه صادرات غيرنفتي گفت: توجه مسئولان اقتصادي مي بايست به موضوع افزايش سرمايه بانك معطوف شود چرا كه همراه با افزايش صادرات غيرنقتي در سال‌هاي اخير به نسبت گذشته سرمايه اين بانك تغييري نكرده است.

مديرعامل بانك توسعه صادرات با اشاره به كمك دولت‌ها در سراسر جهان به اگزيم بانك ها به منظور پيشگيري از ورشكستگي در بحران‌هاي اقتصادي تصريح كرد: نگاه به بانك توسعه صادرات بايد متفاوت از بانك‌هاي تجاري باشد و ضوابط مورد استفاده در بانك توسعه صادرات متفاوت از بانك‌هاي ديگر ديده شود چرا كه هدف ما خدمت به صادرات كشور است.

آقاي وكيلي با اشاره به شرايط جديد بين المللي خاطرنشان كرد: در شرايط فعلي روش‌هاي كلاسيك بانكي و قديمي پاسخگوي نياز صادركنندگان نيست و دستگاه‌هاي نظارتي بايد به امر توجه لازم را داشته باشند.

مديرعامل بانك توسعه صادرات با اشاره به تلاش بي وقفه و خستگي ناپذير بانك‌هاي كشور در شرايط تحريم گفت: اگر حضور بي بديل و تاثيرگذار بانك ها در كشور نبود و با پذيرفتن ريسك بالا وارد عرصه كمك به تجارت و اقتصاد كشور نمي شدند شرايط بسيار سخت تر از اكنون بود. تحريم‌هاي اعمال شده بر كشور ما براي هركدام از كشورهاي منطقه اعمال مي شد، توان ايستادگي نداشتند.

در اين جلسه، از سوي يكي از صادركنندگان پيشنهاد شد كه هسته مشورتي مسئولان و كارشناسان بانك و صادركنندگان به منظور تبادل نظر تشكيل شود كه قرار شد اين ايده عملياتي شود كه با استقبال مهندس وكيلي مواجه شد.

يكي ديگر از صادركنندگان خواستار اين بود كه با توجه به اشراف و تجربيات مسئولان اين بانك در امر صادرات، مديرعامل بانك توسعه صادرات در دولت جديد بعنوان مشاور صادراتي – اقتصادي رياست جمهوري، از سوي صادركنندگان به رييس جمهوري منتخب پيشنهاد گردد.

مشكلات مرتبط با انتقال ارز، اخذ وثايق، مشكلات مطروحه در تامين مالي بخش كشاورزي، اخذ ضمانت‌نامه از مشتريان خارجي، روان سازي قوانين و پرداخت چند مرحله اي تسهيلات از جمله مواردي بود كه در اين جلسه توسط صادركنندگان مطرح و از سوي مديرعامل به آن پاسخ و ارايه راهكار داده شد.

دراين نشست، بازار تشكر و قدرداني از مسئولان بانك توسعه صادرات و شماري از شعب اين بانك داغ بود و اكثريت قريب به اتفاق صادركنندگان از حسن توجه و پيگيري هاي مداوم همكاران بانك در انجام امور مشتريان به‌عنوان تنها بانك حامي صادرات در كشور رضايت داشتند.
مديرعامل بانك توسعه صادرات در پايان ضمن تشكر از حضور فعالان صادراتي در خانه خود بانك توسعه صادرات، به بخشي از پيام حضرت علي(ع)  به مالك اشتر در خصوص بازرگانان اشاره كرد كه به اين شرح است : بازرگانان سربازان اقتصادند كه بر سينه پهناور كوه‌ها مرکب می رانند و با فقر و فلاکت میهن خویش پیکار می کنند. آنان مردمی صالح و خیراندیش هستند که فکر فتنه ندارند.

کد مطلب: 35298| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۴/۱۸ ۱۴:۱:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶  ,   July 25, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.