اظهارات مطهری درباره سخنان هاشمی درباره سوریه

سیاست خارجی - فرازنیوز: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تایید سخنرانی هاشمی در خصوص حمله شیمیایی به مردم سوریه گفت: اظهارات آقای هاشمی درباره حمله شیمیایی به مردم سوریه به معنای صدور مجوز حمله به سوریه نیست، شاید ایشان می خواهند ایران و انقلاب اسلامی بیشتر از این در این قضیه مایه نگذارد.
کد مطلب: 36663| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۶/۱۳ ۲۳:۸:۱۰| نسخه چاپی
اظهارات مطهری درباره سخنان هاشمی درباره سوریه

به گزارش فرازنیوز، علی مطهری در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در خصوص رد لایحه اصلاحیه بودجه 92 گفت: لایحه دولت پخته و ضروری نبود. هواداران دولت در مجلس که از کارشناسان اقتصادی هستند نیز مخالف این لایحه بوده و به فوریتش رای ندادند.


نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص اظهارات اخیر هاشمی رفسنجانی درباره حمله شیمیایی به مردم سوریه گفت: روابط عمومی مجمع این سخنان را تکذیب کرده اما فیلم این سخنرانی موجود است، آقای هاشمی حرفش را زده و نظرش این است و شاید به نظرش مصلحت کشور در این موضع گیری است.

وی ادامه داد: باید از ایشان توضیح خواست برخی سعی دارند القاء کنند که اظهارات اخیر هاشمی به نوعی همکاری با آمریکا است، اما محکوم کردن بمباران شیمیایی مردم توسط ارتش سوریه به معنای صدور مجوز به آمریکا برای حمله به سوریه نیست.

مطهری افزود: شاید ایشان اطلاع، اخبار و اسنادی دارد که نمایانگر حمله شیمیایی دولت سوریه به مردم است و می خواهند انقلاب اسلامی ایران بیشتر از این در این قضیه مایه نگذارد، اما اظهارات ایشان به معنای حمایت از حمله آمریکا به سوریه نیست. ما همچنان از دولت سوریه حمایت می‌کنیم.

وی تاکید کرد: تا زمانیکه اکثریت مردم سوریه از حکومتشان حمایت می کنند، ما هم حمایت می‌کنیم، حمایت از سوریه برای ما مهم است چون محور مقاومت است و حزب الله لبنان بدون سوریه معنا ندارد.

نماینده تهران گفت: دولت سوریه باید اصلاحات لازم را از ابتدا انجام می داد و اگر از ابتدا در برابر اعتراضات مردم خشونت به خرج نمی داد، شاید کار به اینجا نمی رسید.

عضو فراکسیون رهروان ولایت اظهار داشت: جمهوری اسلامی بخاطر منافع ملی و اسلامی و مساله فلسطین از سوریه حمایت می کند.

مطهری در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص مخالفت مجلس با توفیقی سرپرست وزارت علوم گفت: مخالفان، گرایش فکری- سیاسی توفیقی را قبول ندارند و توقع دارند یک فرد اصولگرا در راس وزارت علوم باشد.

وی دامه داد: برخی از نمایندگان نگرانند که فضای دانشگاه ها دچار تنش شود لذا مایل نیستند یک اصلاح طلب در راس وزارت علوم باشد.

نماینده تهران با بیان اینکه شخصا با این نظریه مخالف هستم، گفت: معتقدم توفیقی اصلاح طلب تندرو نیست بلکه شخصیت علمی است و در مدتی که روی کار آمده مدیریت خوبی داشته است.

مطهری در مورد سخنرانی توفیقی در جمع معترضین انتخابات گفت: باید سخنرانی ایشان را در فضای آن زمان بررسی کرد، این سخنرانی روز بعد از حمله به کوی دانشگاه صورت گرفت که رهبری فرمودند این کار دل آدم را خون می کند.

وی با بیان اینکه توفیقی برای کنترل این فضا مجبور به سخنرانی شده است، گفت: حرف های ایشان قبل از اظهار نظر شورای نگهبان بوده که بسیاری از اصولگرایان هم آن زمان معتقد به تقلب بودند، کسی حتی اگر الان هم معتقد باشد در انتخابات 88 تقلب شده، ضد انقلاب نیست. بحث بر التزام عملی به ولایت فقیه است و اینکه بعد از فرمایشات رهبری کسی در تظاهرات خیابانی حضور پیدا نکرده باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه توفیقی فرد مناسبی برای تصدی وزارت علوم است، گفت: 95 درصد حامیان روحانی اصلاح طلبان بودند بنابراین نباید انتظار داشته باشیم همه افرادی که از سوی ایشان معرفی می شوند، اصولگرا باشند.

منبع: مهر

کد مطلب: 36663| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۶/۱۳ ۲۳:۸:۱۰| نسخه چاپی
شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶  ,   June 24, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.