وزارت کشاورزی اعلام کرد:

افزایش کشت برون‌ مرزی در پی بحران آب

جهاد اقتصادي، كشاورزي - فرازنیوز: مدیر کل دفتر امور بین‌الملل و سازمان‌های تخصصی وزارت جهاد کشاورزی گفت: کشت برون‌مرزی محصولات کشاورزی در بیش از 10 هزار هکتار از اراضی کشورهای آفریقای جنوبی و آسیای میانه انجام می‌شود که با توجه به بحران آب در کشور و گسترش ارتباطات بین‌المللی دولت این امر توسعه می‌یابد.
کد مطلب: 37460| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۷/۲۸ ۱۵:۲۸:۱۰| نسخه چاپی
افزایش کشت برون‌ مرزی در پی بحران آب

به گزارش فرازنیوز، محمدرضا اصغری در حاشیه همایش روز جهانی غذا اظهار کرد:‌ کشت برون مرزی و همکاری درتولید محصولات کشاورزی از چند سال گذشته در وزارت جهاد کشاورزی برنامه‌ریزی شده بود که در حال حاضر جدی‌تر پیگیری می‌شود.

 

وی افزود: یکی از مشکلاتی که در راستای توسعه کشت برون مرزی محصولات کشاورزی وجود داشت خلاء در قوانین و مقرراتی برای حفظ منافع تولیدکنندگان داوطلب برای کشت برون مرزی است که وزارت جهاد کشاورزی قوانین و مقررات جدید و بهتری را برای حفظ منافع آن‌ها تدوین کرده است.

 

مدیر کل دفتر امور بین الملل و سازمان‌های تخصصی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: این قوانین و مقررات جدید تا هفته آینده به وزیر جهاد کشاورزی تحویل داده می‌شود تا در هیات دولت به تصویب برسد.

 

اصغری اظهار کرد: در کشورهای سودان، غنا و کومور محصولات کشاورزی مختلفی به ویژه دانه‌های روغنی کشت می‌شود و در کشورهای آسیای میانه مانند ارمنستان، گرجستان و ... بیشتر محصولات دامی تولید می‌شود.

 

وی تاکید کرد: با توجه به گسترش روابط بین الملل با کشورهای مختلف از سوی دولت یازدهم به نظر می‌رسد طی سال‌های آینده کشت برون مرزی محصولات کشاورزی رشد چشمگیری داشته باشد.

مدیر کل دفتر امور بین الملل و سازمان‌های تخصصی وزارت جهاد کشاورزی گفت:‌ یکی از دلایلی که وزارت جهاد کشاورزی به سمت توسعه کشت برون مرزی به جای افزایش سطح زیر کشت در داخل کشور تمایل پیدا کرده مشکلی به نام بحران آب در کشور است و این که در سایر کشورها شرایط آب و هوایی و تنوع اقلیمی مناسبی وجود دارد که می توان محصولات کشاورزی مختلفی در آن تولید کرد.

 

اصغری ادامه داد: تعداد بالای فارغ‌التحصیلان کشاورزی، فن‌آوری و تکنولوژی بالای محصولات کشاورزی در ایران، توسعه کشت برون مرزی را بیش از پیش ضروری می‌کند.

 

وی گفت: برخی کشورهای آسیای میانه و عربی درحال حاضر در شهرهایی مانند اصفهان، تهران و خوزستان به کشت محصولات کشاورزی می پردازند که به صورت مشترک از آن‌ها استفاده می‌کنیم اما این میزان کشت در داخل کشور بسیار محدود است.

کد مطلب: 37460| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۷/۲۸ ۱۵:۲۸:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶  ,   June 27, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.