افزايش قيمت مرغ تا پايان سال منتفي شد

جهاد اقتصادي، كشاورزي - فرازنیوز: معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از منتفي شدن افزايش قيمت مرغ تا پايان سال در صورت تحویل نهاده‌های دامی با شرایط فعلی خبر داد.
کد مطلب: 37494| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۷/۲۹ ۱۶:۱۹:۱۰| نسخه چاپی
افزايش قيمت مرغ تا پايان سال منتفي شد

به گزارش فرازنیوز، حسن رکنی با اعلام این خبر گفت: تغییر ارز مرجع به مبادله‌ای برای واردات نهاده‌ها نمی‌تواند تغییری در افزایش قیمت تمام شده و تولید مرغداران داشته باشد.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی افزود: همچنان که خود مرغداران نیز تاکید دارند، پیش از تبدیل ارز مرجع 1226 تومانی به 2477 تومان برای واردات نهاده‌ها تقریبا 90 درصد نیاز خوراک مرغداران از بازار آزاد تهیه می‌شد.

وی گفت: وجود دو نرخ ارز 1226 و 2477 تومان تنها رانت ایجاد می‌کرد و سود آن نیز برای عده‌ای سود‌جو بود. از سویی دیگر محصولات داخل نیز قابل رقابت نمی‌شد.

رکنی در خصوص قابل رقابت نشدن محصول نهایی با ارز مرجع ارزان گفت: درصورتی که ارز 1226تومان برای واردات نهاده‌ها اختصاص یابد محصول نهایی نیز بر اساس آن قیمت‌گذاری می‌شود و این روند همواره راهی را برای به صرفه بودن واردات برای متولیان آن باز می‌کند.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در عین حال تاکید کرد: به دنبال افزایش قیمت نیستیم، اما تلاش می‌کنیم انگیزه تولید در تولید‌کنندگان ایجاد کرده و قیمت منطقی برای محصولات آنها ایجاد کنیم.

کد مطلب: 37494| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۷/۲۹ ۱۶:۱۹:۱۰| نسخه چاپی
شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶  ,   June 24, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.