رئیس سازمان انرژی اتمی:

غنی‌سازی ۲۰ درصد متوقف نشده است

سیاست خارجی - رئیس سازمان انرژی اتمی با تأکید بر اینکه هیچ توقفی در روند غنی‌سازی اورانیوم ۲۰ درصد صورت نگرفته است، گفت: هر ماه به میزان نیاز مجتمع، صفحه سوخت به رآکتور تهران اختصاص می‌یابد.
کد مطلب: 37667| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۸/۸ ۲۳:۴۵:۱۰| نسخه چاپی
غنی‌سازی ۲۰ درصد متوقف نشده است

به گزارش فرازنیوز، علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: اورانیوم 20 درصد و صفحات سوخت در کشور تولید و ساخته می‌شود؛ هیچ توقفی در روند تولید صورت نگرفته و قبلاً نیز متوقف نشده است.
وی افزود: صفحات سوخت برای رآکتور تهران در کشور تولید می‌شود و هر ماه نیز به میزان نیاز مجتمع، صفحه سوخت به آن اختصاص می‌یابد و این رآکتور هیچ زمانی خاموش نمی‌ماند.

واکنش صالحی به نظر وزارت اطلاعات درباره خرابکاران هسته‌ای

رئیس سازمان انرژی اتمی درباره اظهارنظر وزیر اطلاعات در مورد چهار خرابکار هسته‌‌ای که آنها را دزد معرفی کرده، گفت: اگر وزارت اطلاعات بررسی کرده و گفته دزد هستند که هیچ؛ ولی چه دزد جالبی که زیر دیوار بتونی را در آن شرایط حفر کرده و تلاش داشته که وارد سایت شود.
وی از ارائه توضیحات بیشتر در این خصوص خودداری کرد و گفت: وزیر اطلاعات هر چه در این باره بگوید، قبول می‌کنیم زیرا ما این افراد را تحویل وزارت اطلاعات داده‌ایم.
رئیس سازمان انرژی اتمی چندی پیش از دستگیری چهار خرابکار هسته‌‌ای خبر داد و آن را تلاش‌های دشمنان برای ضربه زدن به تأسیسات هسته‌ای کشور توصیف کرده بود.

دارخوین تا سه چهار سال آینده تمام نمی‌شود

صالحی در پایان در زمینه نیروگاه اتمی دارخُوِین و زمان راه‌اندازی آن توضیح داد: دارخوین یک رآکتور 360 مگاواتی است و انجام طراحی‌ها و امکان‌سنجی‌های آن نیاز به یک زمان قابل توجهی دارد و اینگونه نیست که ظرف سه، چهار سال آینده تمام شود.

کد مطلب: 37667| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۸/۸ ۲۳:۴۵:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶  ,   June 23, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.