منصور ارضی از لیست مداحان بیت رهبری در محرم حذف شد

سیاست داخلی - فرازنیوز: منصور ارضی، رییس صنف مداحان در دومین سال متوالی از لیست مداحات بیت معظم له حذف شد.
کد مطلب: 37850| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۸/۱۹ ۱:۱۵:۱۰| نسخه چاپی
منصور ارضی از لیست مداحان بیت رهبری در محرم حذف شد

به گزارش فرازنیوز، نامه نیوز نوشت: به روال همه ساله مراسم سوگواری و عزاداری ایام شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین امسال نیز از سوی رهبر معظم انقلاب، به مدت پنج شب برگزار می‌شود. 


برنامه عزاداری ایام محرم در بیت مقام معظم رهبری در حالی اعلام شده است که در دومین سال متوالی نام منصور ارضی از لیست مداحان ارائه شده از سوی بیت معظم له حذف شده است. 

وی که در چندسال اخیر در مراسم روضه خوانی با لحنی غیر متعارف و توام با هتک حرمت مسئولان نظام را مورد انتقاد قرار داده بود، طی چند ماه گذشته نیز بار دیگر به خاطر این نوع از موضع گیری‌هایش بر سر زبان‌ها افتاد که اوج آن را باید در مراسم دعای عرفه دانست که در ضمن آن برای آیت الله هاشمی رفسنجانی آرزوی مرگ کرد. 

مروری بر جنجال آفرینی های رییس صنف مداحان

منصور ارضی که در جمع دوستداران خود به «حاج منصور» معروف است، چندین سالی است که در جلسه‌های عزاداری خود بیش از آنکه روضه‌خوانی کند به اظهارنظرهای سیاسی و اعلام مواضع تند در مورد مسئولان کشور می‌پردازد.

بعد از رحلت امام خمینی(ره)، و با تکیه زدن هاشمی رفسنجانی بر صندلی ریاست قوه مجریه، منصور ارضی در کسوت مداحی اهل‌بیت به منتقد سیاسی هاشمی رفسنجانی تبدیل شد و در جلسات هفتگی روضه‌های خود به انتقاد از سیاست‌های دولت هاشمی می‌پرداخت. سید محمد خاتمی، اعضای دولت اصلاحات از جمله عطا‌الله مهاجرانی هم از انتقادهای این مداح تهرانی در امان نبودند و منصور ارضی بارها و بارها آنان را از زیر تیغ تند انتقادهای خود گذرانده بود.

پیروزی محمود احمدی‌نژاد بر هاشمی رفسنجانی و قالیباف، زندگی منصور ارضی را وارد فاز جدید کرد. این مداح تهرانی که از منتقدان اصلی دولت‌های هاشمی و خاتمی به شمار می‌آمد، با حمایت از محمود احمدی‌نژاد شهردار وقت تهران که در زمان مدیریتش در شهرداری بیشترین توجه را به هیئت‌های مذهبی می‌کرد و از کمک‌های مالی و معنوی به این هیئت‌ها دریغ نمی‌کرد، تواسنت به عنوان همراه شماره یک رئیس دولت نهم در سفرهای استانی همراهی او شود و در جمع مردم دعای توسل و کمیل بخواند. 

حمایت‌های وی از محمود احمدی‌نژاد باعث شد، منصور ارضی بازهم برسر زبان بیفتد اما مسئله‌ای که بیش از پیش باعث شد وی به تیتر اصلی رسانه‌ها و جامعه تبدیل شود، انتقادهای صریح وی بوده است. انتقاد از سخنان حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی و حمله شدید به محمدباقر قالیباف نمونه هایی از آن است. 

ارضی در جریان دعای عرفه سال ۸۶ در مورد محمد باقر قالیباف گفت: «به عمر بن سعد گفتند که با قتل امام حسین (ع) به ملک ری نمی‌رسی که با تمسخر پاسخ داده بود اگر به گندمش نرسم به جوی طویله‌اش که خواهم رسید. برخی ابن سعدهای دوران ما هم اینگونه‌اند و اگر به گندم ریاست جمهوری نرسیدند به جوی شهرداری که رسیده‌اند و این برایشان کافی است!»

نوع انتقادهای سیاسی ارضی که مخالفان آن را «ناسزا» توصیف کرده‌اند مورد اعتراض فراوان قرار گرفته‌ بود؛ مانند آنکه انتقاد برخی نمایندگان مجلس به دولت احمدی‌نژاد را ناشی از خوردن «لقمه حرام» دانست. این انتقادات از سیاسیون تا انتخابات سال ۸۸ ادامه داشت و منصور ارضی به عنوان حامی احمدی‌نژاد از تمام تریبون‌های خود استفاده کرد تا برای رئیس دولت نهم تبلیغ کند.

بعد از انتخابات ۸۸، مواضع منصور ارضی از جریان اصلاحات، هاشمی و حوادث سال ۸۸ به سوی محمود احمدی‌نژاد و رحیم مشایی چرخید و در جریان انتصاب مشایی به عنوان معاون اول رئیس‌جمهور و تاخیر احمدی نژاد در جریان حکم رهبری برای برکناری مشایی از این سمت، ارضی شدیدترین انتقادها را نصیب این دو کرد. 

ارضی سال بعد در شب نوزدهم ماه رمضان سال ۹۰ برای اعدام مردمی مشایی جایزه تعیین کرد. این سخنان ارضی با واکنش شدید محافل سیاسی روبرو شد و حتی پای وی و سعید حدادیان به خاطر توهین‌های بی سابقه به مشایی به دادگاه کشانده شد .بعد از این سخنان منصور ارضی بر خلاف سال‌های گذشته، در مراسم عزاداری ابا عبدالله در بیت مقام معظم رهبری حاضر نشد. 

حذف منصور ارضی از لیست مداحان بیت رهبری در دومین سال پیاپی

به روال همه ساله مراسم سوگواری و عزاداری ایام شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین امسال نیز از سوی رهبر معظم انقلاب، به مدت پنج شب برگزار می‌شود. که براساس لیست اعلام شده از سوی بیت معطم له باز هم نامی از رییس صنف مداحان نیست. براساس آنچه گزارش شده در برنامه های عزاداری امسال بیت رهبری مهدی سلحشور، محمود کریمی، سعید حدادیان، مرتضی طاهری و محمد طاهری به ترتیب از شب هفتم تا یازدهم ایام محرم به مداحی در محضر رهبر انقلاب خواهند پرداخت.
کد مطلب: 37850| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۸/۱۹ ۱:۱۵:۱۰| نسخه چاپی
دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶  ,   June 26, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.