گوسفند شش میلیارد تومانی!

جهاد اقتصادي، كشاورزي - فرازنیوز: این نوع از گوسفندان به علت ویژگی خاصی که دارند در زمان پرورش وزنشان به حدود ۲۰۰ پوند می رسد، و اگر هوس کنید یک کیلو از گوشت آن را بخورید خانه خراب می شوید، چرا که خوردن هرکیلو از گوشت آنها ۲۶ میلیون تومان هزینه دارد.
کد مطلب: 38945| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۱۰/۱۶ ۲۲:۱۵:۱۰| نسخه چاپی
گوسفند شش میلیارد تومانی!

به گزارش فرازنیوز، دولان نام گونه خاصی از گوسفندان می باشد که به علت ویژگی های ژنتیکی، فیزیکی و … جزو بهترین گونه های دنیا به حساب می آیند.
 اما این نوع گوسفند ارزش ۲ میلیون دلاری اش را فقط مدیون ویژگی هایش نیست.
 علت اصلی گرانی دولان ها این است که فقط 1,000 راس  از آن ها در دنیا باقی مانده است. زادگاه گوسفند های  دولان شمال غربی چین، شهر کاشغر است و اکثر صاحبان این گونه خاص، مسلمانان هستند.
دولان ها قادر اند در عرض 6 ماه به وزنی معادل 200 پوند برسند. اما خوردن یک کیلو از گوشت آن ها ممکن است زندگی شما را بر باد بدهد، چون اگر ما فرض را بر این بگیریم که گوسفند مورد نظر حداکثر وزنش معادل 200 پوند باشد، برای خوردن یک کیلو گوشت دولان، شما بیشتر از 26 میلیون تومان بدهکار می شوید.

گوسفند

اما این فقط یک تخیل نیست بلکه واقعیت است چون اگر شما صاحب فقط یک دولان نر باشید می توانید اسپرم آن را با قیمتی بالاتر از 47,000 دلار به فروش برسانید! حالا تصور کنید شما صاحب یک دولان جوان و شیطان باشید، آن وقت است که زندگی برای شما هی چشمک می زند.گران ترین قیمتی که برای فروش دولان ها ثبت شده متعلق به آقای مجید عبدل ریم است. او صاحب یک دولان 6 ساله نر است و آخرین مبلغ پیشنهادی برای خرید گوسفندش را که بیش ار 2٫2 میلیون دلار ارزش داشت، رد کرد.

یکی از پرورش دهندگان می گوید: ” دولان ها پر سود ترین موجودات روی زمین هستند من سال 2009 یکی از اون ها رو به قیمت 25,000 یوان (واحد پول چین) خریدم و حالا اون بیش ار 250,000 یوان قیمت داره. این گوسفند ها هر لحظه گرون تر می شوند.

کد مطلب: 38945| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۱۰/۱۶ ۲۲:۱۵:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶  ,   June 27, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.