گوجه‌فرنگی 4000 تومان شد

جهاد اقتصادي، كشاورزي - عدم امکان کشت گوجه فرنگی در فصل سرد یکی از دلایل اصلی بالا رفتن قیمت گوجه‌فرنگی است اما بی‌انصافی برخی مغاز‌ه‌داران نقش مهمتری دارد در این میان می‌توان با تقویت تولید گلخانه‌ها قیمت را متعادل کرد.‌
کد مطلب: 39030| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۱۰/۲۰ ۱۳:۳۷:۱۰| نسخه چاپی
گوجه‌فرنگی 4000 تومان شد

به گزارش فرازنیوز، قیمت گوجه فرنگی در سطح شهر تهران از 2500 تا 4000 تومان عرضه می‌شود.

 
علی حاج فتحعلی دبیر اتحادیه بارفروشان در واکنش به قیمت 4000 تومان گوجه فرنگی به خبرنگار فارس گفت: این قیمت بی‌انصافی است که در مغازه‌ها عرضه می‌شود زیرا قیمت گوجه فرنگی در میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران کیلویی 1500 تا 2000 تومان است.
 
وی در پاسخ به دلیل بالا رفتن قیمت گفت: هنوز محصول گوجه‌فرنگی جنوب کشور وارد بازار نشده است و تقاضای زیاد در برابر عرضه کم قیمت را افزایش داده است.
 
حاج فتحعلی تصریح کرد: قیمت گوجه فرنگی از اوایل بهمن که محصول مناطق جنوب وارد بازار می‌شود متعادل‌ خواهد شد.
 
افزایش قیمت محصولات صیفی که قدرت انبارداری کمتری دارند و زمان برداشت آنها هم نیست هر ساله در این فصل افزایش دارد اما می‌توان با تقویت تولید محصولات گلخانه‌ای از شدت نوسان در این فصل کاست. 
 
هزینه‌های تولید محصولات گلخانه‌ای که مصرف انرژی بیشتری دارند بعد از اجرای هدفمندی یارانه‌ها به شدت افزایش یافته و قیمت تمام شده تولید را بالا برده است به همین دلیل تقاضا برای تولید محصولات گلخانه‌ای کمتر شده است.
کد مطلب: 39030| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۱۰/۲۰ ۱۳:۳۷:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶  ,   July 21, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.