رئیس اداره نظارت بازار فرابورس:

بازار وام مسکن با اقدام به‌ موقع فرابورس احیا شد

بورس و اصل 44 - فرازنیوز: رئیس اداره نظارت بازار فرابورس از بازگشایی 35 نماد معاملاتی اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن خبر داد و گفت: با اقدام به‌موقع فرابورس، بازار وام مسکن پس از ایجاد صف خرید مجددا احیا شد.
کد مطلب: 39197| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۱۰/۲۴ ۱۶:۸:۱۰| نسخه چاپی
بازار وام مسکن با اقدام به‌ موقع فرابورس احیا شد

به گزارش فرازنیوز، افسانه اروجی ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا را دلیل بسته شدن این نمادها در روز گذشته عنوان کرد و افزود: نمادهای معاملاتی اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن با افزایش دامنه نوسان تا سقف 50 درصد بازگشایی شد تا با تخلیه تب بازار نسبت به افزایش قیمت این اوراق و همچنین جلوگیری از سفته‌بازی، شرایط خرید برای متقاضیان واقعی ایجاد شود.

به گفته وی با وجود محدودیت دامنه نوسان قیمت تا سقف 50 درصد بر روی نمادهای معاملاتی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن، این نمادها به طور متوسط تقریبا در 27 درصد قیمت و با معامله 88 هزار و 300 ورقه در 3 هزار و 837 دفعه معامله به تعادل رسیدند.

اروجی با بیان اینکه اقدام به‌موقع فرابورس باعث شد تا صف سنگین خرید اوراق از بین برود و به نوعی بازار وام مسکن پس از یک هفته مجددا احیا شود، افزود: با توجه به تعداد اوراق خریداری شده توسط هر خریدار در نمادهای مربوطه می‌توان گفت که پس از بازگشایی نمادها، متقاضیان واقعی وام مسکن در کشف قیمت مشارکت داشتند و دست سفته بازان از این بازار کوتاه شد.

کلید واژه ها: فرا بورس وام مسکن
کد مطلب: 39197| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۱۰/۲۴ ۱۶:۸:۱۰| نسخه چاپی
چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶  ,   July 26, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.