درباره حذف این 3 نفر توضیح دهید!

فرهنگ و هنر - فرازنیوز: «می‌گویند نام سه تن از خوشنام‌ترین فعالان فرهنگی کشور توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی برای شورای عالی نظارت بر کتاب حذف شده است. اگر نگاهی گذرا به نام‌های معرفی‌شده توسط وزارت ارشاد به شورای عالی بیندازید متوجه خواهید شد که از میان همه آنها این سه تن به دلیل درگیری مستمری که با کتاب داشته‌اند صلاحیتشان برای عضویت در این شورا اگر بیشتر از بقیه نباشد، کمتر نیست.»
کد مطلب: 39476| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۱۱/۱۲ ۱:۴۹:۱۰| نسخه چاپی
درباره حذف این 3 نفر توضیح دهید!

به گزارش فرازنیوز، سیدعبدالجواد موسوی با این مقدمه در خبرآنلاین ادامه داد: «مضاف بر اینکه آنها فقط کتاب‌خوان نیستند بلکه با همه وجوه کتاب یعنی از تالیف تا نحوه چاپ و انتشار و حتی توزیع کتاب سر و کار داشته‌اند. حالا چرا باید شورای عالی انقلاب فرهنگی از میان همه اسامی پیشنهادی با این سه نفر مسئله داشته باشد، خود محل تامل و تدقیق فراوان است. البته این سه تن علاوه بر اینکه اهل فنند و به خوبی حوزه مربوط به خودشان را می‌شناسند، شباهت‌های دیگری هم به یکدیگر دارند. یکی اینکه تا جایی که من می‌دانم حاضر نیستند به هر قیمتی تن به هر کاری بدهند. یعنی معمولا کارهایی انجام می‌دهند که به آن اعتقاد دارند و این خصوصیت در روزگار ما «کیمیا»ست. دیگر اینکه منتقدند. یعنی اینکه گمان می‌کنند باید ناراستی‌ها و کجی‌ها را گوشزد کرد تا آنان که باید چاره‌ای بیندیشند، کار ملک را سامان بخشند. و از همه مهم‌تر اینکه در بین قبیله فرهنگ و هنر خوشنامند، با زبان دشنه و دشنام با دیگران سخن نمی‌گویند و هرکس را چون آنان نمی‌اندیشد از دایره آدمیت خارج نمی‌دانند. با اینکه به اصول مشخص و معینی پایبندند اما اولا از اعتقاداتشان دکان و مغازه باز نکرده‌اند و آن را چون چماقی بر سر دیگران فرود نمی‌آورند و دوم اینکه این اصولگرایی - البته نه به معنای رایج و سیاسی آن - سبب نشده است تا چشم و گوششان را ببندند و خود را از فیض سخن دیگران محروم کنند.

اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی با نام این سه بزرگوار مخالفت کرده است، هیچ ایرادی ندارد اما ایراد اصلی اینجاست که بابت این کار به کسی پاسخگو نیست. بالاخره جامعه فرهنگی کشور باید بداند این نهاد پرطمطراق که وزانت و فرهیختگی از نامش می‌بارد چه متر و معیاری برای رد صلاحیت این عزیزان داشته. آیا این متر و معیارها سیاسی‌اند یا فرهنگی؟ البته سیاسی بودن آن هم برای یک نهاد فرهنگی چیز خیلی عجیبی نیست و دیگر تعجب کسی را هم برنمی‌انگیزد اما اگر مسئولان شورای عالی انقلاب فرهنگی لطف کنند و دلایل خود را برای این کار کاملا فرهنگی‌شان بیان بفرمایند تکلیف آدم‌های ساده‌دلی مثل این بنده کمترین با آن نهاد انقلابی و همچنین عزیزانی که رد صلاحیت شده‌اند بیشتر مشخص خواهد شد.

راستی بد نیست نام آن سه بزرگواری که شورای عالی انقلاب فرهنگی آنها را فاقد صلاحیت دانسته در اینجا بیاورم برای آن دسته از عزیزانی که نمی‌دانند: سیدمهدی شجاعی، رسول جعفریان و مهدی فیروزان.»

کلید واژه ها: شورای عالی انقلاب
کد مطلب: 39476| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۱۱/۱۲ ۱:۴۹:۱۰| نسخه چاپی
پنج شنبه ۸ تیر ۱۳۹۶  ,   June 29, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.