تصاویر طرفداران روسیه در اوکراین

تحولات جهانی - فرازنیوز: در روزهای اخیر تعداد زیادی از حامیان روسیه‌ در منطقه خودمختار کریمه و هر صنعتی دونسک در شرق اوکراین دست به تظاهرات زده و خواهان الحاق به این کشور شدند.
کد مطلب: 40285| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۱۶ ۱۸:۰:۱۰| نسخه چاپی
تصاویر طرفداران روسیه در اوکراین

به گزارش فرازنیوز، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، با تشدید احساسات روسیه‌گرایی در شبه جزیره استراتژیک کریمه در سواحل دریای سیاهدو روز قبل پرچم روسیه در ساختمان شورای شهر سواستوپول کریمه (پارلمان محلی)، جایگزین پرچم اوکراین شد و یک نفربر زرهی و دو کامیون روسی مملو از نیروهای روسی در خیابان‌های این شهر حضور یافتند.

 
در همین راستا،‌ معترضان حامی روسیه برای سومین بار در مقابل ساختمان‌های دولتی در شهرهای شبه جزیره کریمه تجمع کردند. معترضانی که روز سه‌شنبه در تظاهرات علیه تصمیمات کی‌یف شرکت کردند شعار "روسیه، ما را نجات بده" سر دادند.
 
حدود 60 درصد از جمعیت دو میلیونی شبه جزیره کریمه به زبان روسی صحبت می‌کنند و 12 درصد نیز تاتارهای مقیم آنجا هستند که خواستار برگزاری انتخابات برای پارلمان ناحیه‌ای و برداشتن نمادهای شوروی سابق از این جزیره هستند.
 
همچنین شماری از حامیان دولت روسیه در شهر "دونسک" اوکراین نیز روز گذشته در مقابل دولت محلی شهر "دونسک" اوکراین تظاهرات کردند و شعارهایی در حمایت از دولت روسیه سر داده و خواستار محلق شدن "دونسک" به فدراسیون روسیه شدند.
 
شهر دونسک شهری صنعتی واقع در شرق اوکراین محسوب می‌شود و ساکنین آن از حامیان سرسخت فدراسیون روسیه به شمار می‌روند.
 
عکس های زیر در رویترز منتشر شده است و تظاهرات حامیان روسیه در اوکراین را نشان می دهد.
 
تظاهرات حامیان روسیه در کریمه
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تجمع حامیان روسیه در "دونسک"
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
کد مطلب: 40285| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۱۶ ۱۸:۰:۱۰| نسخه چاپی
شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶  ,   July 22, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.