پنجره‌ای به دنیای جدید تلویزیون OLED با فناوری WRGB

دانش و فن آوری - فرازنیوز: نمایشگاه CES (لوازم الکترونیک مصرفی) که در آغاز هر سال برگزار می‌شود جدیدترین محصولات الکترونیک مصرفی و فناوری را ارائه می‌دهد که تا پایان همان سال به طور رسمی عرضه می‌شوند. محصولی که بیشترین هیاهو را در نمایشگاه CES امسال به پا کرد تلویزیون منعطف ال‌جی بود که می‌تواند با کنترل ساده توسط ریموت کنترل منحنی یا صاف شود.
کد مطلب: 40898| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۱/۱۷ ۱۴:۲۳:۱۰| نسخه چاپی
پنجره‌ای به دنیای جدید تلویزیون OLED با فناوری WRGB

 

 

به گزارش فرازنیوز، شرکت LG Display با نمایش OLED منعطف (۷۷ اینچ ULTRA HD Curved OLED) خودنمایی می‌کرد و با فناوری منحصربه‌فردش مرکز توجه دنیا شد. بیایید با هم نگاهی دقیق‌تر به فناوری OLED متمایز LG Display بیندازیم و ببینیم چگونه متفاوت از بازار است.

LG Display پیشگام در بازار نمایشگرهای بزرگ OLED

با شروع تحقیقات OLED در ۱۹۹۷، شرکت LG Display موفق به ایجاد اولین پنل OLED کوچک ۱٫۸ اینچ در سال ۲۰۰۰ شد. سپس، بزرگترین نمایشگر ۲۰٫۱ اینچ OLED دنیا (۷۶۸×۱۲۸۰، LTPS) برای تلویزیون در اکتبر ۲۰۰۴ و اولین نمایشگر OLED منعطف ۴ اینچ (۲۴۰×۳۲۰، a-Si) تمام‌رنگی در ماه مه ۲۰۰۷ تولید کرد.

شرکت LG Display پنل ۱۵ اینچ a-Si و LTPS را برای تلویزیون OLED با استفاده از روش‌های RGB و WRGB در سال ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ تولید کرد و از آغاز ژوئن ۲۰۲ روش WRGB برای فناوری OLED بزرگ انتخاب شد تا بر بازار OLED مخصوص تلویزیون تمرکز کند. در نتیجه، LG Display توانست در تولید بزرگترین پنل OLED دنیا (۵۵ اینچ Full HD) در دسامبر ۲۰۱۰ موفق شود.

شرکت LG Display با محصولات و فناوری‌های برتر همچنان به پیشگامی در بازار OLED ادامه می‌دهد. این شرکت در آوریل ۲۰۱۳ تلویزیون ۵۵ اینچ منحنی OLED و ۷۷ اینچ Ultra HD Curved OLED را در سپتامبر ۲۰۱۳ تولید کرد.

 

کد مطلب: 40898| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۱/۱۷ ۱۴:۲۳:۱۰| نسخه چاپی
شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶  ,   July 22, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.