سوءاستفاده برخی کافی نت ها از یارانه بگیران

ایران - فرازنیوز: در حالی که فرماندار ورامین هزینه پر کردن هریک از فرم های ثبت نام دریافت یارانه را مبلغ ۳۵ هزار ریال اعلام کرده، برخی کافی نت ها تا مبلغ ۱۵۰ هزار ریال را از مردم دریافت می کنند.
کد مطلب: 41199| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۱/۲۶ ۸:۳۵:۱۰| نسخه چاپی
سوءاستفاده برخی کافی نت ها از یارانه بگیران

به گزارش فرازنیوز، صبح بیستم فروردین ماه نام نویسی از متقاضیان دریافت یارانه نقدی در سراسر کشور آغاز شده است و مردم ورامین نیز از ساعات اولیه صبح با حضور در دفاتر پیشخوان دولت و مراکز اینترنتی سعی در ثبت نام به موقع خود دارد.

 بر اساس برنامه اعلام شده از سوی سازمان هدفمند سازی یارانه ها ثبت نام از سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی که عدد سمت راست شماره کارت ملی آنها صفر است، از صبح روز 20 فروردین ماه جاری، به طور همزمان در سراسر کشور به آغاز شده است.

 بر اساس سخنان مسئولین دولتی با اجرای فاز دوم این طرح و از طریق بسته ها و سیاست های اجرایی دولت، توان معیشتی و وضعیت رفاهی اقشار کم درآمد جامعه افزایش می یابد و در کنار آن برنامه های ویژه ای برای تقویت حوزه سلامت و بهداشت و کاهش هزینه های درمان در کشور اجرا می شود.

مسئولین شهرستان ورامین پیش از این با بیان اینکه ورامین مشکلی برای ثبت نام خانوارهای نیازمند ندارند اظهار داشتند: از شهروندانی که تمکن مالی دارند و می توانند بدون یارانه ها زندگی و هزینه های خود را جبران کنند خواهشمند است از ثبت نام خودداری کنند.

 انصراف از دریافت یارانه به نفع اقتصاد کشور است

برخی شهروندان ورامینی نیز با توجه به درخواست های مکرر دولت، از دریافت یارانه انصراف داده اند و اعلام داشته اند که از گرفتن یارانه به نفع بهبود وضعیت تولید و اشتغال کشور خودداری می کنند.

 حسین حسینی که از دریافت یارانه انصراف داده است در اظهار داشت: بنده با بررسی وضعیت زندگی خود به این نتیجه رسیدم که به یارانه احتیاج نداشته و بهتر است به نفع بهبود و رونق اقتصاد کشور، از دریافت یارانه انصراف دهم.

 این شهروند ورامینی افزود: انصراف از دریافت یارانه ها به نوعی حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی است که این مهم باعث پر شدن خلاهای اقتصادی موجود در کشور و کمک به چرخه صحیح اقتصاد کشور خواهد شد.

 برخی شهروندان ورامینی نیز  اظهار داشتند: برای رفع مشکلات موجود باید با روحیه جهادی و با عزمی ملی، کار و تلاش کرد چرا که امروز مسائل اقتصادی متعددی وجود دارد که نیازمند اصلاح و مدیریت کارآمد است و تلاش در این زمینه به تقویت اقتصاد مقاومتی منجر خواهد شد.

 انتشار شایعات مختلف در میان مردم در خصوص وضعیت ثبت نام، قطعی سایت، اقدام دولت برای حذف نام افراد، در کنار فعالیت افراد سودجو با چاپ فرم های مختلف در خصوص چگونگی ثبت نام باعث برخی نگرانی ها شده است که بدون شک مدیریت این مسئله از سوی مسئولان یک نیاز لازم و ضروری است.

 حضور در چندین مرکز پیشخوان دولت حاکی از اشتیاق مردم برای ثبت نام در مراکز مجاز و اعلام شده توسط دولت است اما برخی کافی نت ها و مراکز اینترنتی نیز با انجام تبلیغات محیطی سعی در جذب یارانه بگیران دارند و در این میان برخی سوءاستفاده ها نیز رخ می دهد.

 برخی کافی نت ها تا مبلغ 150 هزار ریال را از مردم دریافت می کنند

در حالی که فرماندار ورامین هزینه پر کردن هریک از فرم های ثبت نام دریافت یارانه را مبلغ 35هزار ریال اعلام کرده است، برخی کافی نت ها تا مبلغ 150هزار ریال را از مردم دریافت می کنند.

 محسن خوانساری در جلسه ستاد هدفمندی یارانه ها در ورامین تأکید کرده بود: افرادی که نمی توانند در منزل نسبت به ثبت نام فرم تقاضای دریافت یارانه نقدی اقدام کنند، می توانند با مراجعه به هر یک از مراکز مجاز نسبت به این امر اقدام کرده و این مراکز جهت حق الزحمه خود تنها می توانند مبلغ ۳۵ هزار ریال دریافت کنند.

 فرماندار ورامین افزوده بود که با هماهنگی های به عمل آمده، شرکت پست در شهرها و پست بانک در روستاها وظیفه ثبت نام از متقاضیان را بر عهده دارند و مراکزی از جمله پلیس +۱۰ و دفاتر پیشخوان دولت نیز در این امر یاریگر دستگاه های اجرایی می باشند.

وی تأکید کرده بود که ستاد مرکزی اجرای قانون هدفمندی یارانه های در فرمانداری شهرستان ورامین مستقر گردیده و در صورت بروز مشکل در هریک از واحدهای ثبت نام کننده، آماده رفع این مشکلات می باشد و تمامی دستگاه های مرتبط با ثبت نام از متقاضیان دریافت یارانه نقدی در شهرستان ورامین به طور کامل توجیه شده اند و آماده اند تا طبق برنامه ریزی و زمان بندی اعلام شده پذیرای افراد باشند.

 یکی از شهروندان ورامینی که از وضعیت برخی مراکز اینترنتی ناراضی بود اظهار داشت: بنده امروز برای ثبت نام اخذ یارانه به یکی از کافی نت های ورامین مراجعه کردم و کاربر رایانه پس از انجام عملیات مبلغ 15هزار تومان را از من طلب کرد.

 خسرو احمدآبادی افزود: باید متولیان امر با این مراکز برخورد جدی کنند و اجازه ندهند برخی از کافی نت ها و مراکز اینترنتی از شرایط موجود، سوءاستفاده کنند.

کد مطلب: 41199| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۱/۲۶ ۸:۳۵:۱۰| نسخه چاپی
پنج شنبه ۸ تیر ۱۳۹۶  ,   June 29, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.