از سوی قائم مقام وزیر آموزش و پرورش:

برنامه های هفته معلم تشریح شد / تقدیر از 43 معلم نمونه

آموزش و پرورش - فرازنیوز: قائم مقام وزیر آموزش پرورش در ستاد مرکزی بزرگداشت معلم ضمن تشریح برنامه های این هفته گفت: آموزش و پرورش هیچ دیونی به معلمان تجلیل شده سالهای قبل ندارد و تمام هدایا و جوایز در نظر گرفته شده به صورت کامل در اختیار آنها قرار گرفته است.
کد مطلب: 41810| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۲/۹ ۱۳:۵۲:۱۰| نسخه چاپی
برنامه های هفته معلم تشریح شد / تقدیر از 43 معلم نمونه

به گزارش فرازنیوز، خسرو نظری روز سه شنبه در نشست خبری بزرگداشت هفته معلم گفت: وظیفه ستاد ایجاد انگیزه در معلمان به منظور توسعه سلایق فنی و حرفه ای است. معلمان در طول دوران خدمت خود در آموزش و پرورش به معنایت به شاخصها توانستند به سطحی از توانایی و صلاحیت های لازم دست پیدا کنند.

وی افزود: تجلیل از معلمان در هفته معلم در سه سطح کشوری، استانی و منطقه ای خواهد بود که با توجه به شاخصهای در نظر گرفته شده معلمان نمونه انتخاب و سپس معرفی می شوند.

به گفته نظری، انتخاب معلمان نمونه بر اساس بررسی شاخصهای دانش، مهارت و ارزشی است که در مجموع حداکثر امتیاز معلمان 1070 است و در گروههای 27 گانه سطوح معلمان ارزیابی می شود و متناسب به امتیازی که گرفته اند در سطح منطقه، شهرستان، استان و یا کشور معرفی و تجلیل خواهند شد.

قائم مقام وزیر آموزش پرورش در ستاد بزرگداشت هفته معلم با بیان اینکه حداقل امتیاز برای معلمان منطقه 200، معلمان استانی 260 و معلمان کشوری 320 است، گفت: در هفته معلم از 43 معلم نمونه در سطح کشوری که 12 نفر خام و 31 نفر آقا هستند تجلیل می شود. همچنین تعداد معلمان تجلیل شده در سطح استانی 670 نفر و در سطح منطقه ای 14 هزار و 800 نفر خواهد بود.

وی درباره سایر برنامه های این هفته توضیح داد: دیدار با خانواده شهدی مطهری، سخنرانی وزیر آموزش و پرورش قبل از خطبه های نماز جمعه در روز 12 اردیبهشت ماه، دیدار معلمان با مقام معظم رهبری، دیدار معلمان با رئیس جمهور از جمله برنامه های ویژه این هفته است. دیدار مدیران و وزیر آموزش و پرورش در یکی از مدارس با معلمان و دانش آموزان به صورت نمادین از دیگر برنامه ها است.

نظری در ادامه به نامگذاری روزهای هفته معلم اشاره کرد و گفت: جمعه 12 اردیبهشت روز "معلم پیام آور امید، انتظار و رستگاری"، شنبه 13 اردیبهشت روز "معلم زمینه ساز عزم ملی و مدیریت جهادی"، یکشنبه 14 اردیبهشت روز "شهید مطهری، الگوی تدبیر و اعتدال" و دوشنبه 15 اردیبهشت روز "معلم مروج فرهنگ اسلامی و ملی" است. سه‌شنبه 16 اردیبهشت روز "معلم منتقد، دانش‌آموز پرسشگر"، چهارشنبه 17 اردیبهشت روز "معلم و میثاق با ولایت" و پنج‌شنبه 18 اردیبهشت روز "معلم نماد ایثار و شهادت" نام دارد.

نظری در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره تکراری بودن برنامه های هفته معلم در هر سال توضیح داد: تنوع بخشی به رویدادها در بزرگداشت هفته معلم باید اتفاق بیافتد به همین دلیل کمیته ای متشکل از صاحب نظران تعلیم و تربیت برای ظرفیت سنجی اجرای برنامه ها در این هفته و همچنین در طول سال تشکیل شده است تا از فرهنگیان فرهنگساز در بخشهای مختلف در طول سال تحصیلی در سه سطح کشوری، استانی و منطقه ای تجلیل شود و باید فرهنگ تکریم از معلم از یک هفته به سال تسریع پیدا کند.

وی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه چرا به رغم آن که تعداد معلمان زن در آموزش و پرورش بیشتر از آقایان است اما در مراسم امسال تعداد معلمان تجلیل شده مرد به مراتب بیشتر از بانوان است گفت: شیوه نامه انتخاب و ارزیابی معلمان هیچ محدودیت جنسیتی را لحاظ نکرده و یا آن که مزیتی را برای خانم یا آقا بودن در نظر نگرفته است. تجلیل شدگان بر اساس امتیاز کسب شده به این تعداد نفر رسیده اند ضمن آن که در سطح منطقه ای تعداد بانوانی که قرار است تجلیل شوند بیش از 8 هزار نفر بوده و تعداد معلمان مرد در حدود 6 هزار و 300 نفر است.

قائم مقام وزیر آموزش پرورش درباره انتقاد معلمان تجلیل شده سال های گذشته مبنی بر ناقص بودن هدایای دریافتی شان و دیون آموزش و پرورش به معلمان نمونه سال های گذشته گفت: ما تا کنون در مورد دیون تجلیل شدگان سال های گذشته هیچ مراجع کننده ای نداشتیم. البته در سال های قبل در کنار هدایای نقدی یک عدد فیش حج زمان دار نیز به آنها اهدا می شد که ممکن است برخی از معلمان در زمان مورد نظر از فیش استفاده نکرده و امتیازشان از بین رفته باشد اما آنها درخواست دارند که یک فیش حج دیگری جایگزین شود که چنین امکانی وجود ندارد و باید در همان دوره زمانی مورد نظر از فیش حج اهدا شده استفاده می کردند. بنابراین آموزش و پرورش هیچ دیونی به معلمان تجلیل شده در سال های قبل ندارد.

وی درباره اینکه برخی از معلمان ادعا کردند که قرار بوده حواله یک خودروی پراید به آنها داده شود نیز گفت: اصلاً چنین چیزی وجود ندارد.

نظری در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر اینکه چرا احکام معلمان تجلیل شده با امضای رئیس جمهور به آنها نمی شود گفت: در 4 - 5 سال گذشته هیچکدام از احکام معلمان با امضای رئیس جمهور نبوده و صرفاً وزیر آموزش و پرورش آن را امضا کرده و به معلمان اهدا می کند.

وی درباره میزان جوایز نقدی امسال برای معلمان تجلیل شده گفت: میزان جوایز را در حال حاضر نمی توانیم اعلام کنیم اما تلاش شده که فاصله بین جوایز استانی، منطقه ای و کشوری کم شود .

قائم مقام وزیر آموزش پرورش در پاسخ به سئوال خبرنگار دیگری برای تعامل با سازمان زندانها و در نظر گرفتن امتیاز ویژه به منظور عفو رهبری برای معلمان زندانی گفت: تا کنون برنامه خاصی در این زمینه نداشتیم اما تلاش می کنیم با همکاری معاونت حقوقی آموزش و پرورش این موضوع را پیگیری کرده و در صورت امکان پذیر بودن آن را در برنامه های این هفته قرار می دهیم.

کد مطلب: 41810| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۲/۹ ۱۳:۵۲:۱۰| نسخه چاپی
یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶  ,   May 28, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.