در نشست مشترک معاونان ترافیک و اجتماعی شهرداری تهران تأکید شد؛

تشکری هاشمی: 50 درصد از مشکلات ترافیکی به دلیل رفتارهای رانندگی است

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز: در نشست مشترک معاونان حمل و نقل و ترافیک و امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، استفاده از تمامی ظرفیت¬های اطلاع¬رسانی شهر از جمله ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی به مثابه یک رسانه در راستای فرهنگ-سازی در حوزه ترافیک مورد تأکید قرار گرفت.
کد مطلب: 42260| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۲/۲۱ ۱۳:۳۶:۱۰| نسخه چاپی
تشکری هاشمی:  50 درصد از مشکلات ترافیکی به دلیل رفتارهای رانندگی است

به گزارش فرازنیوز، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در این جلسه با تأکید بر این که تاکسی، اتوبوس و مترو هر کدام به منزله یک رسانه هستند، گفت: باید تهدیدها را تبدیل به فرصت کنیم و با در نظر گرفتن الزامات و اقتضائات موجود و اولویت­بندی برنامه­ای و بودجه­ای، کارهای کم هزینه و در عین حال پر حجم و گسترده را در دستور کار خود قرار دهیم.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، حجت­الاسلام والمسلمین میثم امرودی افزود: با اعمال مدیریت جهادی در قالب مدل ماتریسی، از امکانات و فضاهایی که در اختیار حمل و نقل عمومی است باید برای رسیدن به اهداف فرهنگی استفاده نماییم.

نظم در ترافیک باعث انضباط در شهر می­شود

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به این که با هدایت و کنترل فعالیتی فرهنگی باید به قله­های فرهنگ شهروندی که یکی از آن­ها ارتقای فرهنگ ترافیک است دست پیدا کنیم، اظهار کرد: در انجام فعالیت­های حوزه فرهنگ، مهندسی فرهنگی در قالب مدیریت جهادی را مورد توجه ویژه قرار خواهیم داد.

حجت­الاسلام والمسلمین امرودی با بیان این که با احصای ظرفیت­های بزرگی مانند مترو باید از این ظرفیت­ها در جهت   فرهنگ­سازی به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم، تصریح کرد: باید تلاش نماییم تا ساختار حمل و نقل شهری را کامل و استاندار وسایل نقلیه عمومی را ارتقاء دهیم.

وی با تأکید بر این که باید فهرستی از آسیب­ها و تهدیدهای حوزه فرهنگ به همراه لیستی از امکانات و ظرفیت­های موجود در این حوزه را شناسایی کنیم، خاطرنشان کرد: حرکت در جهت فرهنگ­سازی ترافیک باعث ایجاد نظم و انضباط در شهر و رعایت قانون از سوی شهروندان می­شود.

هر دستگاه تاکسی و اتوبوس یک ظرفیت فرهنگی است

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز در این جلسه  ضعف در کار بین بخشی را مشکل بسیاری از فعالیت­های اجرایی از جمله اقدامات فرهنگی دانست و گفت: تا وقتی فکر کنیم مشکل هر کس و هر دستگاه مربوط به خود آن فرد و آن مجموعه است و به ما مربوط نیست، مشکلات جامعه حل نمی­شود.

مهندس تشکری هاشمی از 80 هزار دستگاه تاکسی که روزانه 5/4 تا 5 میلیون مسافر را جابه­جا می­کنند و 5 هزار دستگاه اتوبوس که تقریباً همین تعداد جابه­جایی را انجام می­دهند، به عنوان ظرفیت­های فرهنگی شهر نام برد و افزود: علاوه بر این، ایستگاه­ها و قطارهای مترو نیز فضاهای فرهنگی هستند که باید در جهت فرهنگ­سازی مورد استفاده قرار گیرند.

وی یکپارچه­سازی هدفمند امکانات و فضاهای فرهنگی را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: هدف­گذاری و تصمیم­سازی در حوزه فرهنگ­سازی ترافیک از اهمیت ویژه­ای برخوردار است و باید با ایجاد پل­های ارتباطی بین بخش­های مختلف، فعالیت­های فرهنگی در حوزه ترافیک را انسجام بخشیم.

 اکمال اخلاق شهروندی از تکمیل پروژه­های شهری مهم­تر است

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران بر تمرکز به یک تا سه موضوع اصلی در حوزه ترافیک و تلاش در جهت تحقق این موضوعات تأکید نمود و اظهار کرد: به عنوان متولی حمل و نقل و ترافیک پایتخت به هیچ عنوان قائل به رفع تکلیف نیستیم بلکه به انجام وظیفه، اعتقاد و باور داریم.

مهندس تشکری هاشمی 50 درصد مشکلات ترافیکی را ناشی از رفتارهای غلط دانست و تصریح کرد: با سر سوزن بهبود در رفتارهای شهروندی، میلیاردها تومان صرفه­جویی می­شود و بدون تردید، اکمال و تغییر اخلاق و رفتار شهروندی برای ما مهم­تر از اجرا و تکمیل پروژه­های عمران شهری و حمل و نقلی است.

وی در پایان با تأکید بر این که همان طور که شهردار محترم تهران نیز فرموده­اند، هر اندازه اتوبان بسازیم اما فرهنگ استفاده از آن را نداشته­ باشیم موفق نخواهیم شد، خاطرنشان کرد: بدون تردید برای مدیریت شهری «فرهنگ­سازی» نسبت به        «اتوبان­سازی» از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و در اولویت قرار دارد.

گفتنی است در این نشست مهندس ابوالفضل رفیع مدیرکل مشارکت­های شهروندی و حجت­الاسلام والمسلمین مرتضی جعفرپور مشاور فرهنگی معاونت حمل و نقل و ترافیک نیز نظرات خود را در ارتباط با فرهنگ­سازی در حوزه ترافیک اعلام کردند.

کد مطلب: 42260| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۲/۲۱ ۱۳:۳۶:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶  ,   July 25, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.