کشف مجسمه‌های عتیقه 3500 ساله در ملارد

ایران - فرازنیوز: فرمانده انتظامی شهرستان ملارد غرب استان تهران از کشف مجسمه‌های مفرغی عتیقه 3500 ساله مربوط به هزاره اول قبل از میلاد، از یک قاچاقچی عتیقه خبر داد.
کد مطلب: 44542| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۱۰ ۱۱:۳۳:۱۰| نسخه چاپی
کشف مجسمه‌های عتیقه 3500 ساله در ملارد

به گزارش فرازنیوز، سرهنگ برزو همتی گفت: ماموران پلیس اطلاعات با دریافت اخباری مبنی بر وجود مجسمه‌های عتیقه دریک واحد مسکونی در این شهرستان رسیدگی به این موضوع را در دستور کاری خود قرار دادند.

 

وی افزود: با شروع تحقیقات، یک نفر در این خصوص شناسایی و فعالیت آن در سطح شهرستان تحت کنترل نامحسوس ماموران قرار گرفت و زمانی که از حضور متهم به همراه عتیقه جات در منزل مورد نظر، اطمینان حاصل شد ماموران در یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر کردند .

 

به گفته وی، متهم به همراه یک عدد مجسمه به شکل گاو مفرغی با قدمت 3500 ساله، یک عدد ریتون مفرغی با سرگاو که متعلق به 2800 سال قبل از میلاد بود به همراه یک کیلوگرم حشیش و تعدادی قمه، چاقو و شوکر برقی، دستگیر شد.

 

همتی اضافه کرد: با کشف اشیاء عتیقه از این قاچاقچی، اموال برای ارزش گذاری و تخمین قدمت تاریخی در اختیار سازمان میراث فرهنگی قرار گرفت که در بررسی کارشناسی مشخص شد قدمت این اشیاء به هزاره اول قبل از میلاد بر می گردد.

 

رییس پلیس ملارد خاطر نشان کرد: بنابر قانون، این اشیاء در زمره اموال تاریخی محسوب شده و هر گونه خرید و فروش آن به موجب مواد قانونی 558 تا 569 شامل مجازات اسلامی است.

منبع: ایسنا

کلید واژه ها: عتیقه ملارد
کد مطلب: 44542| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۱۰ ۱۱:۳۳:۱۰| نسخه چاپی
یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶  ,   June 25, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.