یک فعال حوزه زنان تاکید کرد:

ضرورت عمل سنجیده برای افزایش جمعیت

اجتماعی - فرازنیوز: یک فعال حوزه زنان با اشاره به طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت کشوردر مجلس، گفت: موضوع افزایش جمعیت با انسان سر و کار دارد و برای اجرای سیاست‌ها در این حوزه باید بسیار سنجیده عمل کنیم.
کد مطلب: 44589| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۱۱ ۱۰:۲۷:۱۰| نسخه چاپی
 ضرورت عمل سنجیده برای افزایش جمعیت

به گزارش فرازنیوز، ژاله فرامرزیان در گفت‌وگویی افزود: سیاست‌ها باید نتیجه بخش و اقدامات سنجیده، کنترل شده و دقیق باشد تا آثار مثبتی بر آینده کشور و رشد جمعیت بگذارد.

این فعال حوزه زنان در ادامه گفت: لازم است در این جهت به حقوق شخصی و فردی افراد توجه و این حقوق به رسمیت شناخته شود. همچنین برنامه‌ها به نحوی تنظیم شود که ضمن رعایت حقوق شخصی افراد رغبت آنان را برای افزایش جمعیت بیشتر کند.

 

به گفته وی، طراحی و کنترل این برنامه‌ها و تامین منابع آن سخت، اما شدنی است و نیاز به نگاه توسعه‌ای، توجه همه جانبه،‌ همگرایی مناسب بین دستگاه‌ها و حرکت برنامه ریزی شده اصولی و علمی دارد.

فرامرزیان افزود: برخی افراد، دیدگاه‌ها و دستگاه‌ها چون اهل کار اصولی، زیر بنایی و سنجیده نیستند اقدامات سلبی، تنبیهی و حذفی را در دستور خود قرار می‌دهند که این اقدامات شاید در مقطع کوتاهی موثر باشد، اما در دراز مدت آثار مخربی دارد.

این فعال حوزه زنان تاکید کرد: علاوه بر آن لازم است اعتبارات لازم را تامین کنیم و زمان بندی مناسب برای افزایش جمعیت در نظر بگیریم. بنابراین نباید فقط یک رفتار نمایشی داشته باشیم و برای اثبات شخص خود و موقعیتمان سیاست‌های جمعیتی را لوث کنیم، همچنین به گونه‌ای عمل نکنیم که جامعه با حواشی نامناسبی روبرو شود.

وی افزود: لازم است جمعیت به یک وضعیت متعادل و متناسب برسد و این موضوع بسیار حائز اهمیت است و در این جهت باید دقت کافی انجام شود.

فرامرزیان تاکید کرد: وقتی سیاستی ابلاغ می‌شود باید مبتنی بر آن برنامه‌ای تدوین شود و اقدامات در قالب برنامه انجام شود و در راستای آن سیاست‌ها نیز ابلاغ شود. حال این پرسش به وجود می‌آید که این اقدام بر اساس اجرای چه برنامه‌ای است و برای افزایش جمعیت چه برنامه‌ای دارد؟

وی با بیان اینکه تنبیه و تشویق اقدام است و نه سیاست، تصریح کرد: اقدام باید از سوی قوه مجریه انجام شود و قانون و مجلس نباید روی اقدام جزئی متمرکز شوند. سیاست‌های کلی نظام در این زمینه ارزشمند است.

این فعال حوزه زنان اضافه کرد: اقدام موردی جزو برنامه‌ای است که یک دستگاه باید انجام شود وقتی سیاستی ابلاغ می‌شود برای اجرای برنامه باید اقدام شود. اگر به خوبی برنامه‌ای نوشته شود شامل تشویق و تنبیه نمی‌شود؛ بلکه مجموعه‌ای از اقدامات است که باید محقق شود.

فرامرزیان در پایان اظهار کرد: اگر برنامه‌ای بدون تناسب با بودجه پیش بینی شود در نهایت یک انتظار در بین مردم ایجاد می‌کند و آثار مثبتی در پی ندارد. بنابراین باید در زمینه افزایش جمعیت به صورت صحیح برنامه‌ها پیش بینی شود.

منبع: ایسنا

کد مطلب: 44589| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۱۱ ۱۰:۲۷:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶  ,   June 27, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.