حذف ۱۰درصد از یارانه بگیران

دولت و مجلس - فرازنیوز: عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: تصمیم گیری برای حذف اقشار مرفه از دریافت یارانه نقدی بر عهده دولت است و تیم اقتصادی دولت در حال بررسی و شناسایی اقشار مرفه است و حداقل ۱۰ درصد از مردم از دریافت یارانه حذف خواهند شد.
کد مطلب: 44783| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۱۴ ۱۴:۳۷:۱۰| نسخه چاپی
حذف ۱۰درصد از یارانه بگیران

به گزارش فرازنیوز، علی محمد احمدی درباره با حذف اقشار پر درآمد از دریافت یارانه نقدی، گفت: دولت باید یک سقف درآمدی برای پرداخت یارانه نقدی تعریف واقشاری که بیش از میزان تعیین شده درآمد دارند را از دریافت یارانه محروم کند.

نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس آنچه که در قانون هدفمندی یارانه ها آمده، پرداخت یارانه نقدی مشروط به سطح درآمدی و بر اساس نظر دولت است، اما مجلس می تواند در صورت مخالفت با پرداخت یارانه نقدی به تمام اقشار، دهک‌هایی که باید حذف شوند را مشخص و در قانون تعریف کند.

وی ادامه داد: مجلس تنها وظیفه تعیین میزان و شیوه تامین منابع برای اجرای قانون هدفمندی یارانه ها را دارد و طبق قانون، 42 هزار میلیارد تومان برای پرداخت یارانه در نظر گرفته شده که بازهم نوع پرداخت بر عهده دولت است، یعنی دولت می تواند این مبلغ را به صورت نقدی و یا در قالب کالا به مردم دهد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا دولت تاکنون اقدامی برای شناسایی دهک‌های پردرآمد انجام داده است؟ گفت: طبق اعلام مسئولان دولتی، تیم اقتصادی دولت در حال شناسایی اقشار مرفه بوده و این موضوع بیانگر برنامه های دولت برای حذف برخی دهک ها است.

نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس افزود: دولت در نظر دارد که حداقل 10 درصد از خانوارهای مرفه را از دریافت یارانه حذف کند، برخی نیز معتقدند که ظرفیت حذف 3 دهک اول که حدود 20 میلیون نفر می شوند هم موجود بوده و می توان آنها را حذف کرد، اما تصمیم گیری در این باره تنها بر عهده دولت بوده و مجلس اجباری برای این موضوع ندارد.

منبع: شبکه خبر

کد مطلب: 44783| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۱۴ ۱۴:۳۷:۱۰| نسخه چاپی
یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶  ,   April 30, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.