هشدار داعش به فیفا: در قطر جام جهانی برگزار نکنید

جهان - فرازنیوز: داعش در بیانیه ای اعلام کرد: در صورت برگزاری جام جهانی فوتبال در قطر، این مسابقات شاهد عملیات های انفجاری برای جلوگیری از فساد و لهو و لعب و خرابکاری در سرزمین های دولت خلافت اسلامی خواهد بود.
کد مطلب: 44894| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۱۵ ۱۶:۲۷:۱۰| نسخه چاپی
هشدار داعش به فیفا: در قطر جام جهانی برگزار نکنید

به گزارش فرازنیوز، داعش در ادامه این بیانیه تهدید کرد: ما هم اکنون دارای موشک های اسکاد دور برد هستیم که به راحتی به قطر می رسند.

این گروهک تروریستی، که به تازگی نام خود را به «دولت خلافت اسلامی» تغییر داده و رهبر خود را به عنوان خلیفه مسلمانان جهان معرفی کرده است، از همه مسلمانان جهان خواسته تا با خلیفه خودخوانده خود، ابوبکر البغدادی، اعلام بیعت کنند.


به نوشته روزنامه الوطن چاپ قاهره، «ابوسیاف انصاری» از سرکردگان داعش با انتشار نامه ای اعلام کرد:«از سربازان دولت خلافت اسلامی به رئیس فدراسیون جهانی فوتبال آقای جوزف. ما پیش از این موضع خود را درباره برگزاری جام جهانی 2022 فوتبال در قطر، اعلام کرده بودیم و اینجا برای بار دوم می گوییم. القاعده در سال 2010 و به هنگام تصمیم گیری درباره این جام جهانی در این باره سخن گفته بود. امیر سابق قطر، معصیت شما را خرید تا جام جهانی 2022 را در قطر برپا کند.»

وی افزود: «دولت خلافت اسلامی برپا شده است. هیچ جام جهانی در کشوری که نامش قطر است برگزار نخواهد شد زیرا قطر یک امارت اسلامی تحت حکمرانی خلیفه ابوبکر البغدادی، امیر مسلمانان خواهد بود. او اجازه فساد، لهو و لعب و خرابکاری در سرزمین مسلمانان را نمی دهد. به همین علت به شما پیشنهاد می کنیم کشور دیگری را برای میزبانی جام جهانی معرفی کنید. دولت خلافت اسامی هم اکنون دارای موشک های اسکاد دور برد است که به راحتی به قطر می رسند و آمریکایی ها از این موضوع اطلاع دارند.»

نیروهای داعش پیش از این با برگزاری رژه ای در شهر رقه سوریه به عنوان پایتخت حکمرانی شان، سلاح و تجهیزات خود را به نمایش گذاشتند. در این مراسم، یک فروند موشک اسکاد هم به نمایش درآمد.
رژه نوشک اسکاد در سوریه توسط داعش
برگزاری جام جهانی فوتبال در سال 2022 قرار است در قطر برگزار شود. این کشور فعالیت های ساخت و ساز ورزشگاه های میزبان جام جهانی را آغاز کرده است.

اعطای میزبانی جام جهانی 2022 به قطر با انتقاداتی روبه رو شده است. همچنان درباره رای گیری فیفا درباره قطر ابهاماتی وجود دارد و فیفا در حال انجام بررسی ها و تحقیق هایی درباره شایعه رشوه دهی است.

کد مطلب: 44894| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۱۵ ۱۶:۲۷:۱۰| نسخه چاپی
پنج شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶  ,   July 27, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.