مردی با لباس عجیب در مکه + تصویر

دين و مذهب - فرازنیوز: سخنگوی پلیس مکه مکرمه از دستگیری یک فرد ۴۰ ساله دارای لباس سنتی عجیب که نمازگراران و زوار را متعجب کرده بود، خبر داد
کد مطلب: 44895| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۱۵ ۱۶:۳۳:۱۰| نسخه چاپی
مردی با لباس عجیب در مکه + تصویر

به گزارش فرازنیوز، به نقل از "مکه آنلاین"، "ناظم جهان" تبعه ترک و بازیگر سریال "وادی گرگ ها" که برای ادای مناسک به مکه مکرمه آمده است و با لباسی سنتی در حرم حضور پیدا کرد، به دست ماموران امنیتی بازداشت شد.

شماری از مردم از او عکس می گرفتند که این اقدام سبب شلوغی و کندی حرکت شده بود. ناظم جهان پس از بازداشت به سرعت آزاد شد.

پوشش عجیب این مرد سبب شد، عده ای از فعالان اجتماعی در فیسبوک ناظم جهان را از "امرای داعش" معرفی کنند، عده ای وی را شبیه به بن لادن دانسته و برخی او را مسیحی و برخی فردی طایفه گرا بنامند.

اما ناظم گفت که 3 بار به مکه آمده و در این سفر لباس هایی آورده است تا بتواند با مردم این کشور و زوار مکه مکرمه در ماه مبارک رمضان عکس یادگاری بگیرد.

مردی با لباس عجیب در مکه

همچنین وی لباس های مخصوص کودکان را آورده تا در ازای دریافت مقدار پول برای دوستداران میراث فرهنگی آن را بپوشد.
 
امسال این رفتار ناظم با سال های گذشته متفاوت بود،زیرا رسانه هایی مانند توییتر و فیسبوک به سرعت فیلم و عکس هایی از او منتشر کرده و وی را به تندروی و حزب گرایی متهم کردند.

روز اول پلیس حرم از وی خواست به منظور رفع آزردگی نمازگزاران و زوار، لباسی معمولی به تن کند؛ اما او در روزهای بعد به پوشیدن لباس های غیر معمول ادامه داد و محافظان حرم به منظور حفظ معنویت مکان، آزرده نشدن زوار و عدم توقف سیر حرکت در حرم این فرد را به نیروهای امنیتی تحویل دادند.

ناظم جهان گفت که فعالیت اصلی اش در ترکیه، بازی در فیلم های تاریخی است.
 
وی در بسیاری از فیلم ها و سریال های ترکی بازی کرده که مهم ترین آن سریال وادی گرگ ها و فیلم دادگاه خانواده است.

ناظم جهان در استانبول با پوشیدن لباس سنتی عثمانی و همچنین در سفر به کشورهای اروپایی و مصر در ازای گرفتن پول با گردشگرها عکس یادگاری می گیرد.
 

کد مطلب: 44895| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۱۵ ۱۶:۳۳:۱۰| نسخه چاپی
شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶  ,   June 24, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.