تسلیحات شیمایی عراق به دست داعش افتاد

بین الملل - فرازنیوز: خبرگزاری رویترز گزارش داده است که عراق در نامه‌ای به سازمان ملل گزارش داده است که تروریست‌های داعش در این کشور به یک مرکز سابق تولید تسلیحات شیمیایی در شمال بغداد، دست یافته‌اند.
کد مطلب: 45106| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۱۸ ۱۳:۷:۱۰| نسخه چاپی
تسلیحات شیمایی عراق به دست داعش افتاد

به گزارش فرازنیوز، تروریست‌ها یکی از تأسیسات سابق تولید تسلیحات شیمیایی در عراق را تصرف کرده‌اند. خبرگزاری رویترز روز سه‌شنبه به نقل از نماینده عراق در سازمان ملل گزارش داد که «گروه‌های مسلح تروریستی» کنترل یکی از تأسیسات سابق ساخت تسلیحات شیمیایی در این کشور را به دست گرفته‌اند و به همین جهت عراق قادر به نابود کردن مواد سمی که در این محل نگهداری می‌شده، نیست.

«محمد علی الحکیم» در نامه خود به «بان کی‌ مون» دبیر کل سازمان ملل اعلام کرده است که تأسیسات «مثنی» واقع در شمال بغداد روز 11 ژوئن به دست تروریست‌ها افتاده است. به گفته وی، بقایای یک برنامه تسلیحات شیمیایی متعلق به رژیم سابق عراق در دو مخزن مستقر در این تأسیسات، نگهداری می‌شود.

در نامه آقای حکیم به تاریخ 30 ژوئن آمده است که «تیم مدیریت پروژه بامداد روز پنج‌شنبه 12 ژوئن پیش از آنکه دوربین‌های مدار بسته قطع شود، مشاهده کرده است که برخی تجهیزات و وسایل محل توسط تروریست‌ها غارت شده است.»

به گفته نماینده عراق در سازمان ملل، بغداد به محض آرام شدن اوضاع و بازگشت شرایط به وضعیت عادی، اجرای تعهدات خود برای نابودی این مواد را از سر می‌گیرد.

پیشتر هم وزارت خارجه آمریکا گزارش داده بود که گروه‌های تروریستی احتمالا بر یک مرکز سابق ساخت تسلیحات شیمیایی در عراق دست یافته‌اند.

منبع:فارس

کد مطلب: 45106| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۱۸ ۱۳:۷:۱۰| نسخه چاپی
شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶  ,   July 22, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.