در دیدار دکتر طیب نیا و نماینده بانک جهانی مطرح شد؛

نجات دریاچه ارومیه با همکاری بانک جهانی

اقتصاد ایران - فرازنیوز: وزیر اقتصاد در دیدار با عمر بوگارا، نماینده بانک جهانی بر توسعه و همکاری های ایران و بانک جهانی به ویژه در پروژه های اجتماعی، زیست محیطی و انسانی تاکید کرد.
کد مطلب: 46359| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۵/۱۲ ۱۵:۴۶:۱۰| نسخه چاپی
نجات دریاچه ارومیه با همکاری بانک جهانی

به گزارش فرازنیوز، دکتر طیب نیا در ابتدای این دیدار با اشاره به سفرهای  هیأت کارشناسی بانک جهانی درخصوص افزایش ایمنی جاده های ایران و کاهش آلودگی هوا در ماههای اخیر گفت: انتظار ما از همکاری های بین ایران و بانک جهانی بسیار بیش از سطح فعلی است و باتوجه به اینکه ایران جزو سهامداران بانک جهانی می باشد، بنابراین حق دارد از منافع و حق مالکیت خود در بانک جهانی منتفع شود.


وزیر امور اقتصادی ودارایی در ادامه ضمن ابراز تاسف از کاهش سطح همکاری های ایران و بانک جهانی طی چند سال گذشته،  به ویژه در زمینه وام دهی گفت: در دیدار با خانم اندرسون (معاون رییس خاورمیانه و شمال آفریقای بانک جهانی)، ایشان نیز اظهار داشتند، محدودیت هایی که در سالهای اخیر در روابط بین ایران و بانک جهانی به وجودآمده، سوء تفاهمی بیش نبوده است.


دکتر طیب نیا افزود: در گذشته هم مشاور حقوقی بانک جهانی اعلام کرده بود که تحریم های بین المللی مانعی برای ادامه همکاری های بانک جهانی با ایران نیست.


وزیر اقتصاد کشورمان در ادامه گفت: چند حوزه برای همکاری های فنی و مشاوره ای بین ایران و بانک جهانی به این بانک معرفی شده است که تمام آنها دارای جنبه های اجتماعی و انسانی و قاعدتاً جزو توجه و علاقه بانک جهانی هستند .


دکتر طیب نیا افزود: برداشت ما این است که یک نهاد تخصصی بین المللی مثل بانک جهانی همواره در ماموریت های خود سریع و کارآمد عمل می کند و انتظار ما این است که درخصوص یک فاجعه انسانی و اجتماعی عمده ای که در دریاچه ارومیه در حال روی دادن است با سرعت بیشتری اقدامات خود را هماهنگ کنیم وی افزود: ابتدا ایران نیز در این حوزه ساکت نبوده است و تیم های کارشناسی ایرانی مشغول مطالعه برروی شکل دریاچه ارومیه و احیاء این دریاچه مهم هستند.


وزیر اقتصاد با تاکید بر توسعه و تداوم همکاری های ایران و بانک جهانی گفت:امیدواریم این همکاری ها به حوزه تامین مالی نیز گسترش یابد.
وی تهیه سند همکاری های ایران و بانک جهانی را گامی مهم برای گسترش روابط بین ایران و بانک جهانی دانست و گفت: باید هرچه زودتر این سند تهیه شده و به تصویب هیات مدیره بانک جهانی برسد


عمر بوگارا، مدیراجرایی بخش خاورمیانه و شمال آفریقای بانک جهانی نیز از آمادگی کامل بانک جهانی به ویژه رییس جدید بخش خاورمیانه و شمال آفریقای این  بانک برای ارتقاء راهکارهای دوجانبه خبر داد.


وی با اشاره به تغییر ساختار بانک جهانی ابراز امیدواری کرد، ساختار نوین منجر به بهبود و ارتقاء روابط این نهاد بین  المللی با کشورهای عضو شده و خدمات فنی و مشاوره ای نیز سبب تسهیل انتقال دانش به مشتریان این بانک که عمدتاً کشورهای عضو هستند، شود.

کد مطلب: 46359| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۵/۱۲ ۱۵:۴۶:۱۰| نسخه چاپی
دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶  ,   June 26, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.