دختران فراری محصول فرزند پروری اشتباه

آسیب های اجتماعی - فرازنیوز: معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان شمالی گفت: شیوه فرزند پروری نامناسب از عوامل بروز پدیده دختران فراری است.
کد مطلب: 46717| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۵/۲۳ ۰:۱۴:۱۰| نسخه چاپی
دختران فراری محصول فرزند پروری اشتباه

به گزارش فرازنیوز، اسماعیل قربانی بیان کرد: دختران فراری کسانی هستند که بنا به مشکلات فردی، خانوادگی و اجتماعی، توانایی سازگاری خودشان را با اجتماع از دست داده‌اند و برای رهایی از مشکلات روانی بدون اطلاع از خانواده خارج می‌شوند.

 

وی گفت: دختران فراری بدون مداخله وابستگان حاضر به بازگشت به خانواده نیستند.

 

وی با اشاره به اینکه عامل خانواده در بروز دختران فراری نقش مهمتری را دارد، توضیح داد: تک والده بودن فرزند، اعتیاد و یا طلاق والدین و همچنین ازدواج مجدد آنان و شرایط نامناسب اقتصادی از جمله مشکلاتی بوده که موجب فرار دختران از خانواده شده است.

 

قربانی بیان کرد: معضل دختران فراری را نمی‌توان برای طبقه خاصی از خانواده‌ها که دارای آسیب اجتماعی و یا فقر اقتصادی هستند، دانست.

 

وی گفت: عواملی که موجب بروز دختران فراری می‌شود در طبقه پایین از جامعه با طبقه بالا فرق دارد.

 

قربانی افزود: در طبقه پایین جامعه مشکلات و کمبودها و در طبقات بالا رفاه و انتظارات بیش از حد فرزندان موجب بروز این آسیب می‌شود.

 

قربانی خاطرنشان کرد: هستند خانواده‌هایی که به ظاهر سالم و موفق شناخته شده‌اند، اما معضل دختران فراری نیز در خانواده‌های آنان اتفاق افتاده است.

 

وی ادامه داد: بروز این معضل در خانواده‌های به ظاهر سالم به دلیل شیوه فرزند پروری نامناسب آنان است.

 

قربانی اظهار کرد: سه مورد طلاق، اعتیاد و شیوه فرزندپروری از جمله موارد ایجاد بروز دختران فراری در خراسان شمالی است.

 

وی با بیان اینکه سن دختران فراری رو به کاهش است، ادامه داد: هستند دخترانی که در سن 13 سالگی از منزل فرار کرده اند، و در راستای فرزند پروری باید آگاه سازی‌های بیشتری باشد.

 

قربانی بیان کرد: سازمان بهزیستی هر ساله بر حسب اعتبارات در محیط‌های روستایی و آسیب خیز به خانواده‌ها آموزش‌های لازم برای جلوگیری از بروز این آسیب داده می‌شود.

 

قربانی با اشاره به اینکه اکنون دوران فرزندسالاری است، اظهار کرد: تنها آموزش فرزند پروری از سوی دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی کافی نیست و باید شیوه درست تربیت فرزند به صورت علمی به قشر دانشگاهی نیز آموزش داده شود.

کد مطلب: 46717| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۵/۲۳ ۰:۱۴:۱۰| نسخه چاپی
پنج شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶  ,   July 27, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.