استان البرز چه برنامه‌هایی را برای جشنواره فیلم مقاومت ترتیب داد؟

سینما و تئاتر - فرازنیوز:11 نقطه در پنج کانون بسیج هنرمندان استان البرز میزبان جشنواره فیلم مقاومت شدند.
کد مطلب: 48246| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۷/۱۶ ۱۴:۶:۱۰| نسخه چاپی
استان البرز چه برنامه‌هایی را برای جشنواره فیلم مقاومت ترتیب داد؟

به گزارش پایگاه خبری"فراز"  بر اساس اعلام مینا بیگلری از اعضای ستاد مرکزی برگزاری جشنواره ماومت در کانون بسیج هنرمندان استان البرز، این رویداد سینمایی فرهنگی در کانون‌ بسیج مهرشهر، ساوجبلاغ، محمدشهر، نظرآباد و فردیس استان البرز برگزار شد.

 

به گفته‌ی حمید عربیان از پایگاه مقاومت بسیج المهدی (عج) از کانون بسیج هنرمندان مهرشهر، در کانون بسیج مهرشهر که پنج نقطه را برای میزبانی جشنواره آماده کرده بود، فضای باز پارک مقابل فرهنگسرای شاهد واقع در فاز 4 مهرشهر و فضای داخلی فرهنگسرا در دو مرحله شاهد اکران فیلم های جشنواره بودند.

 

در مرحله نخست از سوم تا سیزدهم مهرماه، اکران فیلم‌های جشنواره مقاومت در فضای باز انجام شد که که فیلمهای «تنهای تنهای تنها»، «معراجی ها»، «خاک و مرجان» و مجموعه فیلمهای کوتاه به نمایش در آمدند. در مرحله دوم هم اکران فیلم‌ها در فضای داخلی فرهنگسرا از 14 تا 16 مهر در سانس صبح برای دانش آموزان انجام شد. در این زمینه، مدیران سازمان فرهنگی هنری شهرداری کرج، مدیریت فرهنگسرای شاهد و بسیج دانش آموزی آموزش و پرورش ناحیه چهار استان همکاری کرده بودند.

 

همچنین در مهرشهر، انجمن سینما جوان کرج فیلم‌های شیخ شریف، تنهای تنهای تنها، فیلمهای بخش مستند جلوه‌گاه نور و فیلم‌های کوتاه را نمایش دادند.

 

علاوه بر این، با صحبت‌هایی که بین آقایان وادی‌نژاد (مسئول کانون بسیج هنرمندان مهرشهر) و حسین آبین (رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی جهاد سازندگی واحد البرز) انجام شد، توافق شد که در یکی از سالن‌های دانشگاه سیستم پخش مستقر شده و فیلم‌های کوتاه بخش سینمای ایران، مستند جلوه گاه نور و انیمیشن از 9 تا 14 مهر به اکران در آیند که این برنامه اکنون در حال برگزاری است.

 

همچنین گلزار شهدای چهارصد دستگاه کرج نیز یکی دیگر از میزبانان جشنواره بود که مقرر شد در دو بعدازظهر پنج شنبه 10 و 17 مهر فیلم‌ها در آنجا اکران شود. پنج شنبه اول فیلم معراجی‌ها اکران شد و پنج شنبه دوم قرار است تنهای تنهای تنها به نمایش درآید. همچنین پارک مرکزی کمالشهر در دو شب 10 و 11 مهر فیلم‌های معراجی ها و تنهای تنهای تنها را به نمایش گذاشت.

 

بر اساس برنامه‌ریزی کانون بسیج هنرمندان ساوجبلاغ، در فرهنگسرای امام علی (ع) هشتگرد هر روز در دو سانس صبح و عصر اکران فیلمها را انجام شد که مدارس نیز در چند نوبت مهمان چند فیلم به صورت انتخابی بودند.

 

به گفته احمد حاتمی‌زاده مسئول برگزاری برنامه ها در ساوجبلاغ، روزانه 10 تا 20 جلد کتاب به تماشاگران هدیه داده و برای دانش آموزان درباره جبهه و جنگ سخنرانی انجام شد.

 

در کانون محمدشهر دو نقطه فرهنگسرای غدیر و مسجد ابوالفضل (ع) برای اکران درنظر گرفته شده بود که وزارت ارشاد و شهرداری در این زمینه همکاری کرده بودند.

 

کانون بسیج هنرمندان نظرآباد هم جشنواره فیلم مقاومت را در مکان‌های متغیر از جمله مساجد، مدارس و ادارات برگزار کرد. یکی از برنامه‌های ویژه اکران این کانون، نمایش فیلم‌ها در روز آتش نشان در شهرداری بود.

 

در کانون فردیس نیز اکران فیلم‌ها در فرهنگسرای ولایت و سالن‌های شهرداری انجام شد و مردم از ان استقبال کردند.

کد مطلب: 48246| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۷/۱۶ ۱۴:۶:۱۰| نسخه چاپی
دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶  ,   June 26, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.