جوابیه بیمارستان طالقانی اهواز در خصوص رسیدگی به سیما افشاری

علمی و پزشکی -
کد مطلب: 48418| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۷/۲۲ ۱۵:۵۴:۱۰| نسخه چاپی
جوابیه بیمارستان طالقانی اهواز در خصوص رسیدگی به سیما افشاری
سردبیر محترم پایگاه خبری "فراز"
سلام علیکم
احتراماً پیرو حادثه به وجود آمده در خصوص اسید پاشی خانم سیما افشاری 23 ساله که منجر به سوختگی 38% در مناطق صورت ،جلو و پشت تنه و اندام های فوقانی شده است، به استحضار می رساند مطالب منتشر شده مبنی بر عدم رسیدگی مناسب به خاطر نبود امکانات در بیمارستان طالقانی اهواز و عدم حمایت مالی توسط بیمارستان و نظر به اهمیت برداشت صحیح از طرح تحول نظام سلامت خواهشمند است در خصوص درج جوابیه بیمارستان طالقانی اهواز در مورد رسیدگی ها و اقدامات انجام شده جهت آن بیمار ،دستور انجام اقدامات مقتضی برای اطلاع رسانی شایسته مبذول فرمائید:
  1. با توجه به وجود 50 سال فعالیت مستمر بیمارستان در زمینه سوختگی و حضور 6 جراح پلاستیک مجرب و پزشکان و پرسنل با سابقه در این بیمارستان آموزشی و این نکته مهم که بیمارستان طالقانی اهواز قطب ارجاع جنوب غرب کشور در حوزه سوختگی می باشد، سالانه تعداد زیادس از بیماران سوختگی با اسید را معالجه نموده است . لذا اداعاهای مطروحه مبنی بر عدم وجود امکانات و کادر پزشکی مخصوص در بیمارستان غیر واقعی و ناصحیح می باشد.
  2. طبق گزارش متخصصین چشم پزشکی چشم چپ بیمار دچار مشکل شده و باعث ضعف بینایی بیمار شده است که البته با سوختگی با اسید این امر طبیعی محسوب می شود و برای بیمار به دفعات مکرر معاینات ، مشاوره ها و اقدامات اولیه درمانی چشم پزشکی صورت پذیرفته است  تا از تخلیه چشم بیمار جلوگیری به عمل آید. لازم بذکر است که اقدامات مختلفی جهت درمان بیمار در بیمارستان صورت پذیرفته است از جمله : دبریدمان و بروساژ در دو نوبت، مشاوره های فوق تخصصی جراح پلاستیک ، متخصص عفونی ، بیهوشی ، متخصص داخلی ، روانپزشک و روانشناس ، کارشناسان تغذیه و فیزیوتراپی
  3. با توجه به این نکته که حادثه جزء حوادث نزاع و درگیری بوده است، لذا پرداخت هزینه های درمانی این حوادث در تعهد طرح تحول نظام سلامت نمی باشد با این حال حسب دستور ریاست بیمارستان 30% تخفیف در صورتحساب ایشان منظور گردید.
                                                           دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشت درمانی
                                                                                   روابط عمومی

 

کد مطلب: 48418| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۷/۲۲ ۱۵:۵۴:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶  ,   June 27, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.