با بهره برداری از چهارمین گلخانه منطقه 20:

گلخانه های شهری جنوب تهران توسعه یافت .

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز: معاون امورشهری و فضای سبز شهرداری منطقه 20 گفت: در راستای آموزش های شهروندی و توسعه فضاهای سبز خانگی، چهارمین گلخانه این منطقه به بهره برداری رسید و در اختیار شهروندان قرار گرفت.
کد مطلب: 50234| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۹/۲۳ ۱۴:۷:۱۰| نسخه چاپی
 گلخانه های شهری جنوب تهران توسعه یافت .

به گزارش پایگاه خبری"فراز" ، سعید شیرازی با بیان این خبر گفت: به منظور توسعه فضاهای عملیاتی و کارگاهی برای آموزش های شهروندی در مراکز آموزش گل و گیاه، چهارمین گلخانه این منطقه در محدوده شهری به بهره برداری رسیده و در حال حاضر یک هزار و پانصد مترمربع فضای گلخانه ای در اختیار شهروندان است.

 

شیرازی با اشاره به اینکه پیش از این شهروندان برای آموزش های عملی از سه گلخانه موجود در محله 13 آبان با مساحت یک هزار مترمربع استفاده می کردند افزود: جدید ترین گلخانه مرکز آموزش و گل و گیاه در بزرگراه شهید کریمی با طرح اسپانیایی و مجهز به سکوهای پلکانی و سایت کشت بافت احداث شده است.

 

وی با بیان اینکه خدمات آموزشی و بهره گیری از امکانات کارگاهی به صورت رایگان از سوی مراکز آموزش و مشاوره گل و گیاه ارائه می شود، ادامه داد: شهروندان در طول دوره های آموزشی، علاوه بر محیط های گلخانه ای از کرت های کشت سبزی، گیاهان دارویی، گل های فصلی نیز استفاده می کنند.

 

معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه 20 با اشاره به اینکه آموزش های شهروندی با محوریت نگهداری و مراقبت از فضاهای سبز خانگی و شهری انجام می شود، گفت: کودکان، بانوان، دانش آموزان و دانشجویان به عنوان افراد موثر در خانواده ها از مهمترین گروه های هدف مراکز آموزش و مشاوره گل و گیاه هستند .

کد مطلب: 50234| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۹/۲۳ ۱۴:۷:۱۰| نسخه چاپی
چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶  ,   June 28, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.