نمک بیشتر از هروئین در ایران جان می‌گیرد!

تغذیه و سلامت - فرازنیوز: رییس اداره آموزش ارتقای سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه نمک، شکر و هروئین در جهان به عنوان سه سم سفید شناخته شده اند، افزود: نمک بیشتر از هروئین در ایران جان مردم را می گیرد اما این کشتارها خاموش است.
کد مطلب: 50513| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۱۰/۴ ۰:۴۰:۱۰| نسخه چاپی
نمک بیشتر از هروئین در ایران جان می‌گیرد!

به گزارش فرازنیوز، دکتر «شهرام رفیعی فر» روز چهارشنبه در نشست خبری بسیج ملی کاهش مصرف نمک گفت: بیشتر مردم کشور از سکته‌های قلبی و مغزی و سرطان جان خود را از دست می‌دهند که نمک عامل مشترک آنها است.
 
وی خاطرنشان کرد: مطالعات نشان داده که مردم کشور بطور متوسط روزانه 310 گرم نان می خورند و با این میزان نان، پنج گرم نمک مصرف می شود، بنابراین دیگر نیازی به مصرف نمک اضافه نیست، اما مردم رعایت نمی کنند.
 
رییس اداره آموزش ارتقای سلامت وزارت بهداشت افزود: بیشتر سازمان ها و دستگاه های دولتی برای پذیرایی های جلسات خود کیک، شیرینی و بیسکویت تهیه می کنند ، در حالیکه در تهیه میوه ملاحظه داشته و آن را تشریفات می دانند.
 
رفیعی فر گفت: نتیجه این امر و مصرف زیاد نمک موجب شده تا از هر 10 نفر در کشور سه نفر فشار خون داشته باشند.
 
وی تاکید کرد: بنابراین لازم است تغییراتی در تولید محصولات صنایع، قوانین و سواد تغذیه ای اتفاق بیافتد.
 
رفیعی فر ادامه داد: کودکان محصول انتخاب شده والدین خود را مصرف می کنند، بنابراین خانواده ها با مصرف بیش از حد نمک، احتمال مرگ کودکان را به دلیل سکته های قلبی و مغزی افزایش می دهند.

کد مطلب: 50513| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۱۰/۴ ۰:۴۰:۱۰| نسخه چاپی
چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶  ,   July 26, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.