کنترل بخش بزرگی از کوبانی به دست کردها افتاد

تحولات جهانی - فرازنیوز: بنا بر گزارشی تازه از سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه، مدافعان کرد کوبانی، توانسته‌اند نیروهای داعش را از ۸۰ درصد این شهر شمالی سوریه بیرون کنند و دوشنبه، ۱۵ دی ماه، کنترل مناطق مهم دولتی و امنیتی آن را نیز در دست گیرند.
کد مطلب: 50671| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۱۰/۱۶ ۱۱:۱۵:۱۰| نسخه چاپی
کنترل بخش بزرگی از کوبانی به دست کردها افتاد

به گزارش فرازنیوز، دیدبان حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن است می‌گوید «گروه [کرد] ‘مدافعان خلق’ که ماه‌ها است علیه داعش می‌جنگند، کنترل کامل منطقه امنیتی شهر را در دست دارند».

کنترل این منطقه از ۱۸ مهر ماه در دست نیروهای داعش بود.

مدافعان کرد کوبانی -بنا بر این گزارش- پس از تبادل آتشی قوی میان دو طرف که از شب یک‌شنبه ۱۴ دی آغاز شد، توانسته‌اند نیروهای داعش را از بخش‌های مهم شهر بیرون کنند.

داعش از میانه ماه میلادی سپتامبر به کوبانی حملاتی همه‌جانبه ترتیب داد؛ این گروه در حالی با مقاومت مدافعان روبه‌رو شد که نزدیک بود کنترل کامل این شهر در مرز سوریه و ترکیه را در دست گیرد.

به گزارش خبرگزای فرانسه، روز یک‌شنبه نیز ائتلاف به رهبری آمریکا هشت حمله هوایی در اطراف کوبانی انجام داد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس از قول ادریس نیسان، از مقام‌های ارشد کوبانی، نقل کرده است با پیشروی مدافعان شهر و افزایش حملات هوایی، امیدوار است کنترل کامل شهر تا چند روز آینده به دست نیروهای کرد بیافتد.

پیشروی‌های مدافعان کوبانی در روزهای گذشته در اطراف شهر نیز ادامه داشته و مواضع داعش نیز همچنان هدف حملات هوایی بوده است.

کلید واژه ها: کوبانی داعش
کد مطلب: 50671| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۱۰/۱۶ ۱۱:۱۵:۱۰| نسخه چاپی
یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶  ,   June 25, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.