سه گل ایران به بحرین آفساید بود یا نه؟

ورزشی - فرازنیوز: بحث درباره سه گل ها ایران به بحرین که آفساید اعلام شد هنوز هم داغ داغ است.
کد مطلب: 50796| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۱۰/۲۲ ۱۸:۴۲:۱۰| نسخه چاپی
سه گل ایران به بحرین آفساید بود یا نه؟

به گزارش فرازنیوز، سه گل و یک موقعیت ایده آل برای گلزنی، اما همه در موقعیت آفساید.روز گذشته تیم داوری بازی ایران و بحرین سه بار گلهای شاگردان کروش را مردود اعلام کرد و در دقیقه 63 بازی هم در حالی که رضا قوچان نژاد از کمند مدافعان بحرینی عبور کرد با پرچم بالای کمک داور بازی روبرو شد.
 
پس از این بازی بحث های زیادی درباره اینکه این صحنه ها آفساید بوده یا در جوامع مختلف ورزشی مطرح شد.اما نکته جالب اینجاست که در گروه وایبری داوران ایران نوید مظفری داورسابق و بین المللی ایران بحثی را مطرح کرد که واکنش دوستانش را به همراه داشت.

او در این صفحه نوشت: «متاسفانه هه 4 صحنه آفساید بود.»

مظفری بر این عقیده است که در هیچ کجا، قانونی وجود ندارد که بگوید در موقعیت های 50-50 بازی ادامه پیدا کند و شانس را باید به مهاجم داد.

این در حالی بود که سعید مظفری زاده هم که از داوران بین المللی ایران بوده در جواب مظفری نوشته است: «در توصیه هایی که ضمیمه قانون است یا در کلاس های آموزشی عنوان می شود بیان شده که اگر داور یا کمک داور خطایی را تشخیص ندادند یا نسبت به آن مشکوک هستند اعلام خطا نکنند. خواه این خطا آفساید باشد یا هر خطای دیگری.»
 
با این حال نوید مظفری عکس هایی از صحنه بازی دیروز ایران و بحرین را روی وایبر قرار داده است و زیرش نوشته: «البته باز هم نمی شود به طور قاطع قضاوت کرد. چون ما چند فریم عکس را داریم می بینیم و جای کمک داور نیستیم که در یک آن باید تصمیمش را بگیرد.»
 
این در حالی است که علی خسروی هم که در بحث شرکت کرده بود بر این عقیده است: «البته خود قانون گذار که فیفا است تکلیفش با خودش مشخص نیست. یادم می آید که آنها گفته بودند برای اینکه بازی زیبا شود بعضی از صحنه های مشکوک به آفساید را نباید پرچم زد یا نباید خطا گرفت. البته در جای دیگری هم نوشته اند که حتی اگر نوک بینی بازیکن در آفساید بود باید خیلی سریع خطا را اعلام کرد.»

سه گل ایران به بحرین آفساید بود یا نه؟

سه گل ایران به بحرین آفساید بود یا نه؟

سه گل ایران به بحرین آفساید بود یا نه؟

 

منبع: خبرآنلاین

کلید واژه ها: کروش آفساید
کد مطلب: 50796| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۱۰/۲۲ ۱۸:۴۲:۱۰| نسخه چاپی
دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶  ,   June 26, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.