در جلسه پیش بینی بهره دهی چاهها مطرح شد:

جایگاه کلیدی برنامه محوری در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران

نفت و نیرو - فرازنیوز: در جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکتهای تولیدی تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران مقرر شد که میزان حدود 95 میلیارد متر مکعب گاز و حدود 75 میلیون بشکه نفت طی سال 1394 به چرخه مصرف انرژی کشور اضافه می شود.
کد مطلب: 51335| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۱۲/۲۳ ۱۵:۲۰:۱۰| نسخه چاپی
جایگاه کلیدی برنامه محوری در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران

به گزارش پایگاه خبری"فراز"  برای رسیدن به این میزان تولید نفت و گاز  با  تمرکز و اولویت تولید از میادین مشترک نفتی و گازی و تولید صیانتی  ، تعداد 22 حلقه چاه جدید  و 10 حلقه چاه تعمیری  نفت و گاز در دستور برنامه حفاری قرار دارد .

 

در این رابطه  جایگاه  کمیته راهبردی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران اهمیت ویژه ای یافته که برنامه محوری بر پایه مدیریت علمی به منظور تحقق اهداف خصوصا تامین خوراک پایدار پالایشگاهها با انجام به موقع حائز اهمیت است. همچنین به منظورتامین خوراک پایدار پالایشگاه فجر جم ، بر اساس سرمایه گذاری های صورت گرفته ، با توسعه پنج میدان هالیگان ، دی ، سفیدباغون ، سفیدزاخور و فاز دوم توسعه میدان گازی آغار به مدت 15 سال خوراک این پالایشگاه تامین و  تضمین می شود . همچنین با ایجاد ایستگاه    تقویت فشار و توسعه میادین سرخون ، خوراک پالایشگاه سرخون و قشم نیز تامین خواهد شد.

 

بر اساس این گزارش ضرورت اجرای برنامه جامع (TOTAL PLAN) و مزایای آن از جمله  تدوین این برنامه سبب شد که براساس نظر کارشناسان و مدیران صف و ستاد و در کمیته یکپارچه مخازن و برنامه‌ریزی که متشکل از مدیران ارشد ستاد و شرکتهای تولیدی هستند، به این نتیجه و باور برسند که تعداد دکلهای حفاری از ١٦ دستگاه کنونی می‌تواند به ١٢ دستگاه کاهش یابد که این مهم در سال آینده بیش از ١٠٠ میلیون یورو از اعمال هزینه‌های اضافی به شرکت جلوگیری خواهد کرد.

 

این گزارش می افزاید :  تدوین برنامه‌های ٩٣ - ٩٤ - ٩٥ total plan سبب شد که از امضای قرارداد انحصاری با یک شرکت خارجی متوسط به ارزش ٣٥٠ میلیون یورو جلوگیری و در راستای اقتصاد مقاومتی خدمات مورد نیاز از شرکتهای داخلی در اولویت قرار بگیرد. . از دیگر مزایای تدوین این برنامه  می توان به  جلوگیری از اتلاف ٥٠٠ میلیون یورویی منابع و بهینه شدن آنها اشاره کرد . همچنین این  طرح سبب تامین خوراک پایدار پالایشگاهها و  شفاف سازی در این حوزه شده و همسو با این هدف طرحهای زیادی تحت عنوان بند «ق» تبصره ٢ بودجه ٩٣ تدوین و مراحل اخذ مجوزها را می‌گذراند.بر اساس این گزارش جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب و شرق در شش ماه نخست سال 1394 با حضور مدیران ، روسا و کارشناسان  ستاد شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت های تابعه  به منظور بررسی مشكلات و موانع موجود و ارائه راهكارهاي مناسب در رابطه با تولید نفت و گاز در تهران و جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در شیراز  برگزار شد.

کد مطلب: 51335| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۱۲/۲۳ ۱۵:۲۰:۱۰| نسخه چاپی
چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶  ,   June 28, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.