در چشم انداز ١٤٠٤

حجم خطوط انتقال گاز به ٦٢ هزار کیلومتر افزایش می یابد .

نفت و نیرو - فرازنیوز: حجم خطوط انتقال گاز کشور در سند چشم انداز ١٤٠٤ به ٦٢ هزار کیلومتر افزایش می یابد.
کد مطلب: 51652| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۲/۲۰ ۱۲:۲۲:۱۰| نسخه چاپی
حجم خطوط انتقال گاز به ٦٢ هزار کیلومتر افزایش می یابد .
 • به گزارش پایگاه خبری"فراز" مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در حاشیه بیستمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی بیان کرد: بر اساس این چشم انداز، تا سال ١٤٠٤ تاسیسات تقویت فشار به ١٣٦، مراکز بهره برداری به ٧٤ و حجم خطوط لوله به ٦٢ هزار کیلومتر می رسد.

  وی اظهار کرد: این شرکت برای رسیدن به انتقال پاک، ایمن، پایدار، اقتصادی و بهره‌ ور نیاز به ایجاد زیرساختهای لازم دارد و باید زمینه کاهش مقدار سوخت و افزایش راندمان انتقال گاز را فراهم کند که خوشبختانه پروژه‌ های تحقیقاتی و پژوهشی وسیعی در این زمینه تعریف شده و درحال انجام است.

 • محمدعلی امام افزود: شرکت انتقال گاز برای رسیدن به اهداف و انتقال یک میلیارد و ١٠٠ میلیون مترمکعبی گاز تولیدی کشور در آینده باید به سمت استفاده از نرم ‌افزارهای جدید در حوزه‌ های مختلف مدیریت و عملیات و توانمندسازی نیروی انسانی شرکت حرکت کند.

  به گفته وی، درافق ١٤٠٤ پیش ‌بینی انتقال یک‌ میلیارد و ١٠٠ میلیون مترمکعب گاز در روز شده است و بیشترین فعالیتها برای رسیدن به این افق طی سه سال آینده انجام می شود.

  مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران ادامه داد: بر این اساس، از سال ٩٣ تا سال ٩٦ هر ساله حدود ١٠٠ میلیون مترمکعب به تولید گاز کشور افزوده می‌ شود و ایران در سال ٩٦ به تولید یک‌ میلیاردی گاز خواهد ‌رسید و صادرات گاز به کشورهای همجوار افزایش می یابد.

  محمدعلی امام تاکید کرد: شرکت ملی گاز ایران پس از عبور از سال ٩٦ در یک اعتدال به سمت افق ١٤٠٤ حرکت می کند و بیشترین فعالیتهای عملیاتی این شرکت تا سال ٩٦ است.

  به گفته وی، پس از رسیدن به این برنامه فعالیتها با آرامش پیش می‌ رود و آن زمان وارد تجارت بین ‌المللی، ارتقا سیستمها و بحثهای ال ان جی و جی تی ال می شود.

کد مطلب: 51652| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۲/۲۰ ۱۲:۲۲:۱۰| نسخه چاپی
چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶  ,   June 28, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.