دبیر انجمن خون و سرطان کودکان ایران اعلام کرد:

بهبود 80 درصدی کودکان مبتلا به سرطان خون/ پیوند مغزواستخوان آخرین راه درمان سرطان خون کودکان نیست

علمی و پزشکی - فرازنیوز: دبیر انجمن خون و سرطان کودکان ایران با بیان اینکه امروز 80 درصد موارد ابتلا به سرطان خون در گروه سنی کمتر از 15 سال بهبود می یابد اظهار کرد: درمان سرطان خون در کودکان معمولا نیازمند یک بازه زمانی دو تا سه ساله است.
کد مطلب: 51959| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۴/۲۲ ۱۷:۲۹:۱۰| نسخه چاپی
بهبود 80 درصدی کودکان مبتلا به سرطان خون/ پیوند مغزواستخوان آخرین راه درمان سرطان خون کودکان نیست

به گزارش پایگاه خبری"فراز" ، دکتر محمد فرانوش با اشاره به ضرورت طرح موضوع سرطان خون در کودکان در قالب برگزاری نهمین همایش سراسری انجمن خون و سرطان کودکان ایران  گفت:سرطان خون یکی از ‏انواع سرطان‌های شایع در جامعه ماست که به خصوص در کودکان به عنوان دومین سرطان شایع شناخته می‌شود‎.‎

وی افزود: سالانه سه تا چهار کودک از هر 100 هزار کودک در جهان به ‏انواع سرطان‌ها مبتلا می‌شوند که در این میان سرطان‌های لوسمی، لنفوم و مغز شایع‌ترین آنها هستند.

دبیر انجمن خون و سرطان کودکان ایران با بیان اینکه امروز 80 درصد موارد ابتلا به سرطان خون در گروه سنی کمتر از 15 سال بهبود می یابد اظهار کرد: درمان سرطان خون در کودکان معمولا نیازمند یک بازه زمانی دو تا سه ساله است.

فرانوش ادامه داد: این سرطان در برخی کودکان بلافاصله تشخیص داده می شود و اغلب تحت شیمی درمانی قرار می گیرند. اما در برخی موارد که فاکتور خطر بالاست پیوند مغزواستخوان هم انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه پیوند مغزواستخوان منحصر به بیماری های خونی نیست گفت: برخی بیماری های ژنتیکی  نیز نیازمند پیوند مغزواستخوان هستند. امروز پیوند مغزواستخوان آخرین راه درمان سرطان خون کودکان نیست بلکه یکی از روش های درمانی محسوب می شود.

دبیر انجمن خون و سرطان کودکان ایران در پایان از برگزاری نهمین همایش سراسری انجمن خون و سرطان کودکان ایران از 25 تا 27 شهریور ماه در بیمارستان فوق تخصصی محک خبر داد و گفت:  علاقه مندان برای شرکت در همایش تا 25 تیرماه برای ارسال مقالات مهلت دارند و می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت http://iphos2015.com مراجعه نمایند.

                                             

کد مطلب: 51959| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۴/۲۲ ۱۷:۲۹:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶  ,   June 27, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.