زنگنه: فصل جدیدی از همکاری با توتال آغاز می شود

نفت و نیرو - فرازنیوز: وزیر نفت گفت: فصل جدیدی از همکاری با شرکت توتال فرانسه برای توسعه میدانهای نفتی ایران آغاز خواهد شد.
کد مطلب: 52088| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۵/۷ ۲۳:۳۵:۱۰| نسخه چاپی
زنگنه: فصل جدیدی از همکاری با توتال آغاز می شود

به گزارش فرازنیوز، بیژن زنگنه عصر چهارشنبه در حاشیه دیدار با لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه در جمع خبرنگاران درباره مهمترین محور مذاکرات دو کشور، اظهار داشت: توتال بیش از ٢٠ سال در توسعه پروژه های نفتی ایران حضور داشته و با توجه به ابراز تمایل فرانسوی ها، قرار است باب جدیدی برای توسعه فعالیت این شرکت در توسعه میدانهای نفتی گشوده شود.

وی با بیان اینکه در این دیدار گفتگوهایی درباره علاقه شرکتهای فرانسوی برای حضور در صنعت پتروشیمی ایران شد، افزود: شرکتهای پتروشیمی فرانسه قرار است علاوه بر ادامه روال گذشته در صنعت پتروشیمی که بیشتر تامین منابع مالی و فاینانس بود حضور گسترده ای در این صنعت داشته باشند؛ شرکتهای فرانسوی از همکاران درازمدت ما در صنایع پتروشیمی بودند.

وزیر نفت با بیان اینکه بهینه سازی مصرف انرژی، تولید ال.ان.جی و تامین تجهیزات از دیگر محورهای این گفتگو بود، تصریح کرد: با تاکید وزیر خارجه فرانسه قرار شد شرکتهای فرانسوی در آینده نزدیک با بخش خصوصی ایران دیدار و گفتگو کنند.

زنگنه با تاکید بر اینکه قرار است شرکتهای ایرانی و فرانسوی برای تولید تجهیزات صنعت نفت در ایران با برند و سرمایه گذاری فرانسوی همکاری کنند، اظهار داشت: این تجهیزات علاوه بر مصرف داخلی به کشورهای منطقه نیز صادر خواهد شد.

لوران فابیوس نیز در جمع خبرنگاران درباره محور این دیدار گفت: مذاکرات بسیار خوبی در زمینه نفت و انرژی انجام شده که امیدواریم نتایج خوبی در پی داشته باشد.

وی با اشاره به روابط تاریخی دو کشور، انجام مذاکره امروز را در روابط آینده این کشور بسیار تاثیرگذار دانست و گفت: این جلسه برای بهتر شدن روابط اقتصادی و سیاسی دو کشور بسیار موثر است.

گفتنی است، وزیر خارجه فرانسه که به عنوان سومین مقام بلندپایه اروپایی پس از زیگمار گابریل قائم مقام صدراعظم آلمان و فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران آمده است، امروز وارد تهران شد و درباره زمینه های توسعه همکاری با بیژن زنگنه دیدار و گفتگو کرد.

کد مطلب: 52088| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۵/۷ ۲۳:۳۵:۱۰| نسخه چاپی
چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶  ,   July 26, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.