در منطقه 20 انجام می شود:

اجرای ده ها برنامه برای سالمندان جنوب تهران/سالمندان منطقه 20 رایگان ویزیت می شوند

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز: معاون اموراجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 20 از تدارک و اجرای ده ها برنامه همزمان با هفته سالمندان در این منطقه جنوبی خبرداد.
کد مطلب: 52439| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۷/۴ ۱۲:۴۶:۱۰| نسخه چاپی
اجرای ده ها برنامه برای سالمندان جنوب تهران/سالمندان منطقه 20 رایگان ویزیت می شوند

به گزارش پایگاه خبری"فراز"  برومند نامداری با بیان این خبر گفت: همزمان با هفته تکریم منزلت سالمندان، تمامی مراکز فرهنگی و سراهای محله منطقه 20، ده ها ویژه برنامه برای سالمندان این منطقه تدارک دیده اند که از سوم مهر آغاز شده است و تا نهم همین ماه همچنان ادامه دارد تا اقشار مختلف جامعه نسبت به حقوق سالمندان حساس تر از پیش شوند.

نامداری جلب مشارکت سالمندان در برنامه های اجتماعی و سلامت محور را از دیگر اهداف این طرح برشمرد و افزود: در حال حاضر حدود 4 هزار سالمند در 22 کانون سالمندان سراهای محله این منطقه عضو هستند و خدمات مشاوره ای، پزشکی و تغذیه ای دریافت می کنند.

وی با اشاره به اهمیت تکریم سالمندان به عنوان شهروندان ارشد شهر، گفت: همایش تقدیر از سالمندان محلات 20 گانه از دیگر برنامه های مدیریت شهری است که همزمان با هفته سالمند به اجرا در می آید.

نامداری به خدمات رایگان کانون های سالمندان نیز اشاره کرد و ادامه داد: غربالگری دیابت، کنترل فشار خون، ویزیت رایگان پزشکی، کارگاه های آموزشی ویژه سالمندان، برگزاری تورهای تفریحی و زیارتی، پیاده روی و ورزش های همگانی از دیگر برنامه های هفته سالمند در منطقه 20 است.

معاون اموراجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 20  با اشاره به اینکه کانون های سالمندان محلات آماده عضوگیری هستند، گفت: پایگاه های ویژه ارائه خدمات سلامت محور به سالمندان در اماکن عمومی نظیر بوستان ها، ایستگاه های مترو و میادین مهم سطح منطقه دایر است.

بر اساس این گزارش کانون های سالمندان در سراهای محله منطقه 20 مستقر هستند و اعضاء آنها به صورت مستمر و در طول سال خدمات فرهنگی، پزشکی و مشاوره ای دریافت می کنند.

 

کد مطلب: 52439| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۷/۴ ۱۲:۴۶:۱۰| نسخه چاپی
چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶  ,   June 28, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.