مدیرعامل موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان :

شبکه های اجتماعی بهترین حربه برای تهاجم فرهنگی

زنان و خانواده - فرازنیوز: مدیرعامل موسسه فرهنگی واطلاع رسانی تبیان با بیان اینکه تهاجم فرهنگی دشمن یکی از برنامه هایی است که ازطریق شبکه های اجتماعی صورت می گیرد،گفت:هم‌اکنون شاهد جهالت نوین هستیم درمیان انبوه اطلاعات گسترده نمی‌دانیم باید کدام را انتخاب کنیم.
کد مطلب: 53554| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۱۰/۲۷ ۱۴:۴۸:۱۰| نسخه چاپی
شبکه های اجتماعی بهترین حربه برای تهاجم فرهنگی

به گزارش پایگاه خبری"فراز"  حجت الاسلام محمد رضا آقامیری، مدیرعامل موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبییان امروز در مراسم انعقاد تفاهم نامه فیمابین اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران با موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان گفت: قشر دانش آموزی یکی از مهمترین اقشاری است که موسسه تبیان از آغاز کار خود آن را مورد توجه قرار داده است و عمده ترین کاربران این موسسه دانش آموزان می باشد.

 

وی با بیان اینکه موسسه تبیان جزء معدود سایت هایی است که به فکر انجام اقدامات ایجابی می باشد، بیان کرد: سالم سازی فضای مجازی عمده با اقدامات سلبی  انجام می شود ولی ما با اقدامات ایجابی این کار را انجام دادیم  هرچند بحث فیلترینگ نیز بسیار گسترده بوده و  آن را نفی نمی کنیم.

حجت الاسلام آقامیری در ادامه با بیان اینکه ما همراه با تکنولوژی حرکت نمی کنیم، افزود: ما عقب تر از تکنولوژی هستیم، ولی موسسه تبیان با اقدامات ایجابی که در فضای مجازی انجام داده است برای هر قشر و  قومی در هر سنی در مجموعه های قومی،  فرهنگی و علمی برنامه  های ویژه ای داشته است و تمام اطلاعات مورد نیاز  خانواده ها و جامعه در سایت تبیان علمی شده است.

وی افزود:ما برای فعالیت‌مان در تبیان، برنامه‌های کاربردی داشتیم و محتوای‌مان به اندازه‌ای است که فردی با مطالعه محتوای سایت می‌تواند هدایت و حتی مرجع تقلید شود.زمانی که کار را بازنگری کردیم، حلقه مفقوده فعالیت‌های انجام شده را یافتیم و تلاش‌مان این بود که با سازمان آموزش و پرورش شهر تهران همکاری داشته باشیم.

 

وی با بیان اینکه ما در بخش دانش آموزی زحمات بسیاری را متحمل شدیم، خاطرنشان کرد: به ویژه در سال های اخیر، اقدامات خوبی را در بخش جشنواره دانش آموزی که یک بخش برجسته ای از موسسه اینترنتی تبیان است، انجام دادیم به گونه ای که 40 هزار محتوای دقیق و قابل اعتماد در مباحث  مختلف علمی و سنی کار شده است و این ظرفیت در اختیار آنها قرار گرفته است.این مرکز شامل بخش‌های مختلفی همچون مدارس، پدر و مادرها، دانش‌آموزها و معلم‌هاست. همچنین در این مرکز 23 هزار محتوا اعم از فیلم و صوت برای مدارس هوشمند تهیه و تولید شده است.

مدیرعامل موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان بر لزوم هماهنگی بیشتر با آموزش و پرورش تاکید کرد و افزود: انشاءالله بتوانیم هماهنگ و مشترک با آموزش و پرورش اقدامات میمون و مبارکی برای دانش آموزان در سایت تبیان انجام دهیم.

 

وی از انبوه اطلاعات گسترده در عصر حاضر به عنوان جهالت نوین انسان یاد کرد و تصریح کرد:متأسفانه هم‌اکنون شاهد جهالت نوین هستیم یعنی در میان انبوه اطلاعات گسترده نمی‌دانیم باید از کدام یک بهره‌مند شویم. اگر خوش‌بینانه به این وضعیت نگاه کنیم نام آن را توسعه اطلاعات می‌گذاریم و در نگاه بدبینانه باید بگوییم که این ابزارهای تکنولوژی، ابزار جاسوسی دشمن است که با کمترین هزینه آن را انجام می‌دهند.

وی بیان کرد: تلگرام یکی از ابزارهای تکنولوژی است که همه ما از آن بهره‌مند هستیم و حتی جزء افتخارات‌مان بوده که بگوییم تعداد اعضای‌مان در کانال تلگرامی‌مان بیشتر است.و همچنین خبرگزاری های وابسته به نظام و رسانه ملی نیز در این زمینه بسیار فعال هستند، دشمن اقدامات خوبی از طریق آن علیه ما انجام می دهد .

 

وی با بیان اینکه تهاجم فرهنگی دشمن یکی از برنامه هایی است که از طریق شبکه های اجتماعی صورت می گیرد، تصریح کرد: بدبینانه ترین حالتی که تکنولوژی نوین برای ما ایجاد کرده این است که دشمن در انجام اقدامات خود نیازی به هزینه کشورگشایی و فرستادن جاسوس ندارد بلکه از طریق شبکه های اجتماعی این اقدامات را انجام می دهد. ما باید برنامه های فرهنگی دشمن را جدی بگیریم، این امر مربوط به سال های اخیر نبوده بلکه قبل از اسلام نیز سابقه دارد و این دشمنی ها در کشور ما نهادینه شده است.

وی گفت: شبکه اجتماعی تلگرام توسط یک جوان 32 ساله روسی و با 200 میلیون دلار راه اندازی شده است،

 

حجت الاسلام آقامیری در ادامه اظهار کرد: طبق گزارش های ارایه شده ،تلگرام حدود 15 درصد پهنای اینترنتی کشور مارا اشغال کرده است و همچنین 15 درصد از کاربران دنیا نیز مربوط به ایرانیان می باشد.

کد مطلب: 53554| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۱۰/۲۷ ۱۴:۴۸:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶  ,   June 27, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.