این طوری سرِ بچه‌ها را گرم کنید!

زنان و خانواده - فرازنیوز: یکی از وظایف شما به عنوان والدین سرگرم کردن بچه هاست. حتی اگر سرتان شلوغ است این عادت را در خودتان از بین ببرید که تنها به وسیله تماشای کارتون یا تلویزیون فرزندتان را سرگرم کنید.
کد مطلب: 53977| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۲۸ ۱۳:۱۳:۱۰| نسخه چاپی
این طوری سرِ بچه‌ها را گرم کنید!

به گزارش فرازنیوز، یکی از وظایف شما به عنوان والدین سرگرم کردن بچه هاست. حتی اگر سرتان شلوغ است این عادت را در خودتان از بین ببرید که تنها به وسیله تماشای کارتون یا تلویزیون فرزندتان را سرگرم کنید. این فعالیت ها که در ادامه برایتان فهرست کرده ایم در عین اینکه برای فرزندتان جالب و هیجان انگیز است، باعث رشد شخصیتی او نیز خواهدشد.

کارهای گروهی
فعالیت های گروهی همیشه برای کودکان جذاب و سرگرم کننده است. علاوه بر این، باعث رشد مهارت های اجتماعی آنها نیز خواهد شد. از چند نفر از همسایگان خود کمک بگیرید و از فرزند آنها بخواهید در یک وقت آزاد با فرزندتان بازی کنند. می توانید یک کلوب شعر تشکیل دهید و بچه ها را تشویق به حفظ کردن شعر و خواندن آن باری یکدیگر کنید. از آنها بخواهید با همفکری یکدیگر یک کلیپ ویدئویی ترتیب دهند و خود شما با گوشی همراهتان از آنها فیلمبرداری کنید.

این کار باعث قوت گرفتن مهارت همفکری و مدیریت برای انجام یک پروژه گروهی بین کودکان خواهد شد. اگر خود و دوستانتان درگیر یک فعالیت خیر هستید، می توانید فرزندتان را نیز در انجام امور کمک به دیگران سهیم کنید. این کار در عین سرگرم کننده بودن برای فرزندتان به رشد مهارت های اجتماعی اش کمک خواهد کرد.

فعالیت های خلاقانه
تشویق کودکان به انجام کارهای خلاقانه به آنها کمک می کند به شیوه خودشان از انجام امور مختلف لذت ببرند. از فرزندتان بخواهید شبیه یکی از شخصیت های کارتونی یا سینمایی مورد علاقه اش لباس بپوشد و از این طریق خلاقیت او را برای انتخاب لباس به کار بیندازید.

یکی دیگر از کارهای خلاقانه نقاشی کردن است. از کودکتان بخواهید تصویری که در ذهنشان است روی کاغذ پیاده کند. برای مثال از او بپرسید در طول چند روز گذشته چه چیزی باعث خوشحالی او شده و سپس از او بخواهید همان اتفاق را برایتان نقاشی کند. به همین ترتیب در هر فعالیتی دنبال پروراندن حس خلاقیت او باشید و در عین حال یک روز جالب و هیجان انگیز برایش خلق کنید.

فعالیت های لذت بخش
گاهی اوقات تنها برای کسب لذت فرزندانتان آنها را در کارهایی که دوست دارند، همراهی کنید. برای مثال با آنها شروع به آواز خواندن کنید. اگر عاشق درست کردن کف در حمام هستند این اجازه را به آنها بدهید. اجازه بدهید خودشان بستنی مورد علاقه با طعم خاصی که دوست دارند را انتخاب کنند. با یکدیگر به باغ وحش یا شهربازی بروید. در واقع، کارهایی انجام دهید که واقعا آنها را به هیجان می آورد.

کلید واژه ها:
کد مطلب: 53977| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۲۸ ۱۳:۱۳:۱۰| نسخه چاپی
چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶  ,   June 28, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.