سردار اشتری خبر داد:

تخصيص خودروهاي مجهز به پليس راهور/ اولتیماتوم پلیس به هنجارشکنان در چهارشنبه‌سوری

قضایی و انتظامی - فرازنیوز: فرمانده نیروی انتظامی تاکید کرد: متخلفان چهارشنبه سوری با دستور مقام قضایی تا پایان تعطیلات نوروز بازداشت خواهند بود.
کد مطلب: 54165| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۱۲/۱۶ ۱۳:۴۲:۱۰| نسخه چاپی
 تخصيص خودروهاي مجهز به پليس راهور/ اولتیماتوم پلیس به هنجارشکنان در چهارشنبه‌سوری

به گزارش پایگاه خبری"فراز" ، سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری در حاشیه یازدهمین همایش سراسری رؤسا و مدیران پلیس راهور با اظهار امیدواری از اینکه در چند روز باقی‌مانده تا آغاز سال جدید بتوان با همت همکاران و مردم روزهای خوبی را رقم زد، در مورد آخرین چهارشنبه سال به خانواده‌ها توصیه کرد که فرزندان خود را کنترل کنند.


وی با هشدار به افرادی که مواد محترقه و آسیب‌زا تولید و توزیع می‌کنند گفت: حتماً مأموران طبق نظر قضایی با آنها برخورد خواهد شد.
فرمانده ناجا افزود: اعلام کرد: اگر هر کسی منجر به سلب آرامش مردم شود، پلیس برخورد قضایی لازم را خواهد کرد؛ همچنین خودروهایی که باعث مزاحمت و سلب آرامش مردم شوند توقیف شده و تا پایان تعطیلات نوروز با حکم قضایی در پارکینگ می مانند.
وی خطاب به متخلفان تاکید کرد: کسانی که تخلفی انجام دهند و طبق قانون عملشان جرم تشخیص داده شود، با هماهنگی قضایی با آنها برخورد شده و تا بعد از تعطیلات پیش پلیس خواهند ماند چرا که نباید کاری انجام داد که باعث سلب آسایش مردم شود.


فرمانده ناجا در پاسخ به سوالی درباره افرادی که اقدام به بستن خیابان‌های فرعی و ایجاد ترافیک در این شب می‌کنند نیز گفت: پلیس به هیچ عنوان اجازه اقدامات خلاف قانون را نمی‌دهد و بستن خیابان‌ها و سلب آسایش مردم از مواردی است که ممنوع بوده و پلیس طبق قانون با آن برخورد خواهد کرد.
وی با اظهار نگرانی از آسیب‌هایی که به جوانان در آخرین چهارشنبه سال وارد می‌شود، خاطرنشان کرد: پلیس امیدوار است که چند روز باقی‌مانده سال به خوبی و خوشی طی شود.


فرمانده ناجا در مورد برنامه‌های نیروی انتظامی برای سال 95 اظهار داشت: قرارگاه نوروزی امام علی(ع) در نیروی انتظامی برای تعطیلات نوروزی و بعد از آن راه‌اندازی شده است.
وی به همایش سراسری پلیس راهور که امروز در ستاد ناجا در حال برگزاری است اشاره و تصریح کرد: در این همایش برنامه‌های ایام نوروزی مرور شده و برنامه‌های سال آینده اعلام می‌شود؛ همکاران من با آمادگی کامل خدمتگذار مردم بوده و به مردم توصیه می‌کنیم که همکاری لازم با پلیس راهور را داشته باشند.


فرمانده ناجا در خصوص تأمین امنیت شهرها نیز گفت: ما دو گونه شهر داریم، یک سری شهرهای مسافرپذیر و مابقی شهرهای مسافرفرست که در هر دو این شهرها همکاران ما با آمادگی کامل با جرایم احتمالی برخورد پیشگیرانه خواهند کرد.
وی در خصوص بحث سرقت در آستانه نوروز نیز اظهار داشت: در تمام محله‌ها مأموران پلیس حضور داشته و گشتی‌ها افزایش خواهند یافت؛ مردم اگر تحرکی را دیدند بلافاصله با سامانه 110 پلیس تماس بگیرند، چرا که پلیس آماده پاسخگویی و برخورد لازم است.
فرمانده ناجا با تأکید دوباره بر ایجاد قرارگاه امام علی(ع) نوروزی خاطرنشان کرد: قرارگاه‌های فرعی همچون مبارزه با سرقت، راهنمایی و رانندگی و قرارگاه‌های امنیتی به صورت فعال در ایام نوروز برای خدمتگزاری به مردم حضور فعال دارند.


فرمانده نيروي انتظامي همچنین در این مراسم از اختصاص خودروهاي مجهز به پليس راهور خبر داد.
وی بر انضباط فردي ، جمعي، سازماني و تجهيزاتي کارکنان که از اولويت هاي نيروي انتظامي است، تأکيد کرد و گفت: اجراي قانون براي ما يک وظيفه است و از اجرای آن کوتاه نخواهيم آمد و توصيه ما اين است که همکارانمان در اجراي قانون با اخلاق و مهرباني رفتار کنند.


فرمانده ناجا با عرض تسليت ايام فاطميه به حضور پرشور مردم در پاي صندوق هاي راي اشاره کرد و گفت: بنده از تلاش و مجاهدت تمامي همکارانم در سراسر کشور براي برقراري امنيت در امر انتخابات تشکر و قدرداني مي کنم چرا که همکاران ما در اين راستا کار بزرگي را در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران انجام دادند.
وي به کاهش آمار تلفات رانندگي اشاره کرد و افزود: تلاش شما بزرگواران بر کسي پوشيده نيست، کاهش تلفات جاده اي طي 10 ماهه امسال اقدام بسيار شايسته اي است اما اين را هم بايد بدانيد که مقام معظم رهبري (مدظله العالي) در جلسه اي فرمودند: «حتي کشته شدن يک نفر از شهروندان بسيار زياد است».


فرمانده ناجا بيان داشت: ما بايد تا جايي که مي توانيم ميزان تخلفات و تصادفات را کاهش دهيم ضمن اينکه اين موضوع امري انسان دوستانه است ما هم در اين راستا وظيفه ذاتي داريم.
وی با بيان اينکه کاهش تلفات رانندگي مورد تأکيد مقام معظم رهبري است تصريح کرد: ما بايد با اجراي قانون سعي کنيم که تخلفات را به کمترين ميزان برسانيم.


فرمانده ناجا افزود: اجراي قانون براي ما يک وظيفه است، از اجراي قانون کوتاه نخواهيم آمد و توصيه ما اين است که همکارانمان در اجراي قانون با اخلاق و مهرباني رفتار کنند.
وی تأکيد کرد: اجراي قانون با رأفت و مهرباني مورد تأکيد مقام معظم رهبري است بنابراين مي توانيم با يک رفتار مناسب اعمال قانون کنيم ضمن اينکه مردم هم از نوع اين برخوردها راضي هستند .
فرمانده ناجا بيان داشت: در هر جايي مردم اعمال قانون را مي پذيرند اما آن چيزي را که نمي پذيرند اين است که قانون به شيوه هاي سخت و يا برخورد غيراسلامي و غيراخلاقي اجرا شود.
وی گفت: البته هر چقدر که زمان مي گذرد مي بينيم که برخورد ، تعامل ، خدمات رساني و اجراي مأموريت ها نسبت به سال گذشته در نيروي انتظامي بهتر شده است.


فرمانده ناجا ادامه داد: روند رفتار سازماني کارکنان ناجا در اقصي نقاط کشور و تمامي پليس ها رو به بهبود و تعالي است که از اين منظر خدا را سپاسگزاريم البته هر روزه بايد اين موضوع را به کارکنان مان تأکيد کنيم.
وي با بیان این که نيروي انتظامي يک نهاد انسان محور و اجتماعي محور است و نوع کار ما با مردم و موضوعات اجتماعي مرتبط مي باشد تصريح کرد: درصد تعامل و ارتباط با مردم در مجموعه راهور به نسبت ديگر پليس ها بيشتر است لذا بايد اين روحيه گفتمان و ادبيات را به صورت مستمر به همکاران مان گوشزد کنيم و اگر در جايي کوتاهي صورت گرفت برخورد مناسب صورت بگيرد.


فرمانده ناجا با بيان اينکه اجراي قانون بايد همراه با مهرباني و رأفت باشد، بيان داشت: انضباط فردي ، جمعي ، سازماني و تجهيزاتي از موضوعاتي است که به آن تأکيد شده است. بايد مأمور ما از نظر ظاهري (لباس ، خودرو و ... ) منظم و مرتب باشد.
وی بيان داشت: مأموران راهور آيينه اي از کل ناجا و نظام هستند زماني که مردم آنها را مي بينند ايمان به نظام و جمهوري اسلامي نيز در آنها بيشتر مي شود .
فرمانده ناجا تأکيد کرد: ما بايد براي مجموعه راهور بهترين خودروها را داشته باشيم که اميدواريم تا سال آينده بيشتر به اين امر پرداخته شود چرا که ماموران اين حوزه نماينده نظام هستند .
وی همچنين به ارتقاء آموزش نيز اشاره کرد و افزود: ما علاوه بر اينکه بايد مردم را طي اعمال قانون آموزش دهيم خودمان نيز بايد آموزش ديده باشيم که بحمدالله با راه اندازي قرارگاه جهادي تربيت و آموزش در ناجا اين امر محقق شده است.
فرمانده ناجا ادامه داد: يکي از نتايج اين امر کاهش 50 درصدي شهداي ما نسبت به سال گذشته در کل ناجا است. همچنين درصد تصادفات و تلفات حين مأموريت نيز کاهش چشمگيري داشته است.
وی با بيان اينکه اجراي مأموريت ها در سال 94 نسبت به سال گذشته 20 درصد افزايش داشته است گفت: در مرزباني نيز در رابطه با درگيري با اشرار و قاچاقچيان 16 درصد و در پليس هاي تخصصي نيز اعمال مأموريت ها 20 درصد افزايش ليکن شهداي ما 50 درصد کاهش داشته است .


فرمانده ناجا تأکيد کرد: بالاترين سرمايه نيروي انتظامي ، نيروي انساني است بنابراين در مرحله اول بايد مراقب سلامت کارکنان باشيم.
وي گفت: اجراي مأموريت ها در بسياري از موارد بيشتر و بهتر شده است اما با حدمطلوب فاصله داريم ؛ آموزش در مجموعه ناجا يکي از اولويت ها خصوصا در سال آينده است چرا که اين امر بسيار تأثيرگذار مي باشد. سطح آگاهي کارکنان در قالب قانون بايد ارتقاء يابد.
فرمانده ناجا تصريح کرد: بايد براي فرهنگ سازي و نظم و انضباط اجتماعي کارکنان ما آموزش ببينند که مي توانيم در اين راستا از رسانه هاي ملي به خوبي استفاده کنيم .
وی به تعامل ديگر دستگاه ها که در امنيت عبور و مرور سهم دارند اشاره کرد و بيان داشت: بايد تمامي دستگاه ها سهم خود را در اين رابطه مشخص و مطالبه کنند البته از وزارتخانه ها و سازمان هاي مربوطه که با ناجا در تعامل سازنده هستند تشکر مي کنم اما بيشتر از اين نيز به تعامل نياز داريم.
فرمانده ناجا به برگزاري همايش پليس راهور در آبان ماه امسال اشاره کرد و خطاب به روساي پليس راهنمايي و رانندگي سراسر کشور، گفت: در آن همايش، بر برخورد پليس با کشف حجاب در خودرو و نيز مزاحمان نواميس تاکيد کردم البته اين امر جزء وظايف شما است که بايد ضمن برخورد با متخلفان، اعمال قانون نيز در اين رابطه انجام شود؛که اقدامات خوبي در اين زمينه انجام شده البته رفتار ماموران با شهروندان نيز مناسب بوده که اين امر بايد از اولويت هاي شما باشد و با اعتقاد و انگيزه نيز انجام شود.


وي خاطرنشان کرد: با کنترل و نظارت هاي صورت گرفته ازسوي پليس، افرادي که در جاده و خيابان ها براي مردم مزاحمت ايجاد مي کردند، کم شده که همين مقدار کم نيز نبايد وجود داشته باشد.
فرمانده ناجا با اشاره به اينکه رزمايش نوروزي از 25 اسفندماه در سراسر کشور آغاز و تا 15 فروردين ادامه دارد، خطاب به روساي پليس راهور، گفت: تلاش شما براي برقراري امنيت و آرامش در اقصي نقاط کشور، نوعي جهاد به شمار مي آيد که بنده نيز از زحمات يک ساله شما و برنامه هاي سال آينده تشکر مي کنم.
وي بيان داشت: ما قدردان زحمات شما هستيم و هر کاري که براي ارتقاء معيشت شما در توان بنده باشد، انجام خواهيم داد.
فرمانده ناجا در پایان خطاب به روساي پليس راهور سراسر کشور،گفت: شما نيز بايد با جديت، سرزندگي و شادابي مأموريت خود را ادامه دهيد و اگر کسري وجود دارد تحمل کنيد ما هم سعي خود را براي رفع خلاء ها بکار مي گيريم.

کد مطلب: 54165| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۱۲/۱۶ ۱۳:۴۲:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶  ,   July 25, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.