آرای منتخب سوم اصفهان ابطال شد

مجلس و دولت - استاندار اصفهان با اعلام ابطال آرای منتخب سوم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: ما از وزیر کشور خواستیم تا علت ابطال آرای منتخب سوم اعلام شود که این موضوع اکنون در حال پیگیری است و باید منتظر نتایج بمانیم.
کد مطلب: 54226| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱/۴ ۲۳:۴۲:۱۰| نسخه چاپی
آرای منتخب سوم اصفهان ابطال شد

رسول زرگرپور ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به بررسی نتایج انتخابات در حوزه‌های انتخابیه استان اصفهان اظهار داشت: براساس اعلام شورای نگهبان صحت انتخابات در 15 حوزه انتخابیه اصلی و 35 حوزه انتخابیه فرعی تأیید شده است که در این میان فقط تکلیف انتخابات سمیرم و شهرضا مشخص شده که نتیجه انتخابات در این حوزه نیز در دور دوم انتخابات مشخص می‌شود.
 
وی درباره بررسی صحت انتخابات در حوزه انتخابیه شهرستان اصفهان بیان کرد: براساس ابلاغیه شورای نگهبان که در اختیار استانداری اصفهان قرار گرفته است، آرای منتخب سوم مردم اصفهان باطل شده اما آرای منتخبان اول، دوم، چهارم و پنجم صحیح و مورد تأیید قرار گرفته است.
 
استاندار اصفهان با بیان "شورای نگهبان در آخرین روز سال 94 این نامه را به ما ابلاغ کرد" تصریح کرد: من در روز اول فروردین در همین رابطه با وزیر کشور صحبتی را مطرح کردم و درباره اعتراض منتخب سوم انتخابات نیز مسائل عنوان‌شده را به وزیر بیان کردم.
 
وی افزود: ما از وزیر خواستیم تا علت ابطال آرای منتخب سوم اعلام شود که این موضوع اکنون در حال پیگیری است و باید منتظر نتایج بمانیم.
 
زرگرپور راجع به نحوه ورود نماینده جایگزین منتخب سوم اصفهان به مجلس شورای اسلامی بیان کرد: براساس آراء، نفر ششم 26.2 درصد آراء را به خود اختصاص داده اما در این باره شورای نگهبان باید تصمیم‌گیری کند.
 
استاندار اصفهان با ابراز اینکه تصمیم شورای نگهبان درباره چگونگی تکمیل فرآیند انتخابات در حوزه انتخابیه اصفهان فصل‌الخطاب است، گفت: ما پیشنهاد می‌کنیم که نفر ششم جایگزین شود اما در این باره هرچه از سوی شورای نگهبان اعلام شود، باید اجرا شود.
 
مینو خالقی کاندیدای اصلاح طلب دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ار حوزه انتخابیه اصفهان بود که توانست با آرای مردم جایگاه سوم را بدست آورد.

کد مطلب: 54226| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱/۴ ۲۳:۴۲:۱۰| نسخه چاپی
چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶  ,   June 28, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.