در نشست خبری سردار کارگر ؛

برنامه‌های بزرگداشت آزادسازی خرمشهر تشریح شد/افتتاح چندین پروژه‌ ملی همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر

دين و مذهب - فرازنیوز: سردار کارگر رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت سی‌و‌چهارمین سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر برنامه‌های سازمان‌ها و نهادهای لشکری و کشوری را در ایام دوم، سوم و چهارم خردادماه تشریح کرد.
کد مطلب: 54614| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۲/۲۸ ۱۳:۱۹:۱۰| نسخه چاپی
برنامه‌های بزرگداشت آزادسازی خرمشهر تشریح شد/افتتاح چندین پروژه‌ ملی همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر

به گزارش پایگاه خبری"فراز"  نشست خبری تشریح برنامه‌های ستاد بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر با حضور سردار بهمن کارگر رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت سی‌و‌چهارمین سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر و رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس صبح امروز برگزار شد.

سردار کارگر در ابتدای این نشست خبری با توجه به عملیات بیت‌المقدس به بیان نکاتی پرداخت و گفت: آزادسازی خرمشهر، فتح الفتوح دوران دفاع مقدس است. طی عملیات بیت المقدس که منجر به آزادسازی خرمشهر شد، بیش از پنج هزار متر مربع از خاک کشورمان نیز آزاد شد و ضربه مهلکی بر ارتش صدام وارد شد. اولین شکست عراق در نخستین روزهای جنگ صورت گرفت. صدام اعلام کرده بود که طی سه روز اهواز را اشغال خواهد کرد اما 35 روز پشت دروازه خرمشهر ماند.

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر در ادامه سخنانش به تغییر نگرش قدرت‌های جهانی نسبت به نظام ایران و عراق اشاره کرد و گفت: با مطالعه در آثار جهانیان در خصوص فتح خرمشهر در می‌یابیم که آنان از این پیروزی شگفت زده و حیرت زده شده‌اند و نگرششان نسبت به توانمندی نظامی ایران تغییر یافته است. امروز گفته‌های غربی‌ها موید این مطلب است که صدام توسط آمریکا مستقیم و غیر مستقیم با واسطه‌هایی مانند اردن حمایت می‌شد. اولین تسلیحات شیمیایی که عراق به کار برد از انبار آمریکایی‌ها در منطقه تامین شده بود. آمریکا قابل اعتماد نیست و امروز هم نباید به آنان اعتماد کرد.

وی به شعار ویژه مناسبت‌های دفاع مقدسی و راهیان نور در سال اشاره کرد و گفت: شعار امسال "ما آماده‌ایم" است. امسال طی سه روز ویژه برنامه‌هایی برگزار می‌شود. روز نخست یکشنبه 2 خرداد همزمان با سالروز میلاد امام زمان(عج)، روز سربازان گمنام امام زمان(عج) و مدافعین حرم نامگذاری شده است. برپایی جشن‌های نیمه شعبان، برگزاری یادواره‌های شهدای مدافع حرم و دیدار با خانواده‌های شهدای مدافع حرم از برنامه‌های این روز خواهد بود.

وی در ادامه گفت: البته اولین شکست عراق در نخستین روزهای جنگ صورت گرفت. صدام اعلام کرده بود که طی سه روز اهواز را اشغال خواهد کرد اما 35 روز پشت دروازه خرمشهر ماند.

سردار کارگر خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح، مردم، جهادسازندگی و تمامی اقشار در آزادسازی خرمشهر نقش داشتند. پیروز واقعی دفاع مقدس مردم بودند.

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر بیان داشت: با مطالعه در آثار جهانیان در خصوص فتح خرمشهر در می‌یابیم که آنان از این پیروزی شگفت زده و حیرت زده شده‌اند و نگرششان نسبت به توانمندی نظامی ایران تغییر یافته چرا که ابتکار عمل از دست عراق گرفته شد و استکبار به این نتیجه رسید که صدام توانایی مقابله با انقلاب اسلامی ایران را ندارد.

وی در خصوص نقش آمریکا در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران بیان داشت: در ابتدای جنگ امام فرمودند که آمریکا مقصر اصلی است در حالی که برخی تحلیل می‌کردند عراق در بلوک شرق قرار دارد. امروز گفته‌های غربی‌ها موید این مطلب است که صدام توسط آمریکا مستقیم و غیر مستقیم با واسطه‌هایی مانند اردن حمایت می‌شد. اولین تسلیحات شیمیایی که عراق به کار برد از انبار آمریکایی‌ها در منطقه تامین شده بود. آمریکا قابل اعتماد نیست و امروز هم نباید به آنان اعتماد کرد.

سردار کارگر ادامه داد: روز دوم؛ سوم خرداد روز مقاومت، ایثار و پیروزی است. برگزاری همایش، دیدار با خانواده‌های شهدا، تجلیل از رزمندگان و به صدا در آمدن زنگ مقاومت و پیروزی در ساعت 11 همزمان با ساعت آزادی خرمشهر از برنامه‌های این روز است.

وی در ادامه سخنانش افزود: سه‌شنبه چهارم خرداد روز دزفول، مقاومت و پیروزی نام دارد. در این روز از مقاومت‌ها و حماسه‌های مردم دزفول در دوران دفاع مقدس تجلیل خواهد شد. در این راستا برنامه‌هایی در دزفول، اهواز، تهران، قم و مشهد برگزار می‌شود. همچنین در این روز فازهایی از مرکز فرهنگی دزفول رونمایی خواهد شد. صداوسیما نیز در این خصوص به معرفی شهر دزفول خواهد پرداخت.

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت سی‌و‌چهارمین سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر در خصوص اهم برنامه‌های این بزرگداشت توسط سازمان‌ها و نهادهای لشکری و کشوری نکاتی را متذکر شد و افزود: مراسم نثار گل و شکر گزاری و تجدید میثاق نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با امام خمینی(ره) در حرم مطهر ایشان توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: نهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران با حضور رئیس جمهور توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار می‌شود. برنامه با عنوان «با نوای کاروان» به مدت سه شب در شهر خرمشهر توسط سپاه پاسداران برقرار خواهد بود. ویژه برنامه «بانگ مقاومت و پیروزی» نیز از شبکه‌های صدا و سیما و بلندگوهای ساختمان‌ها، نهادها و ادارات، اصناف و سازمان‌ها راس ساعت 11 روز سوم خرداد پخش خواهد شد.

سردار کارگر در ادامه سخنانش به مراسم تبیین عملیات بیت‌المقدس اشاره کرد و گفت: این مراسم با موضوع استراتژی جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی بالاخص آزادسازی خرمشهر با حضور فرماندهان و پیشکسوتان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش توسط وزارت امور خارجه برگزار می‌شود. قدرت‌های دفاعی و نقش فرماندهی رهبری، وحدت اقوام و رحیه ایثار توسط گروه سایبری مرکز توسط راه آهن جمهوری اسلامی ایران تبیین می‌شود. خطبه قبل از نماز جمعه نیز به همت سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی توسط یکی از فرماندهان قرائت می‌شود.

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت سی‌و‌چهارمین سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر تصریح کرد: کارگاه‌های خاطره‌گویی کرسی‌های آزاد اندیشی و مراسم شعرخوانی با موضوعات فرهنگی و به ویژه نقش زنان در دفاع مقدس و حماسه خرمشهر توسط سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس برگزار می‌شود. تکاوران دریایی خرمشهر دانشجویان دانشگاه افسری ارتش و پادگان دژ از طریق برنامه‌های تلویزیونی به تبیین نقش تکاوران ذدر مقاومت 34 روزه خرمشهر می‌پردازند.

وی به برنامه‌هایی که از اشخاص ایثارگر و تاثیرگذار تجلیل می‌کنند اشاره کرد و گفت: سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس از زنان و خانواده‌های ایثارگر که در آزادسازی خرمشهر قهرمان و عملیات بیت المقدس اثر داشته‌اند تجلیل می‌کند همچنین از فاتحان و پیشکسوتان این فتح در هر استان توسط سازمان پیشکسوتان جهاد و مقاومت در دفاع مقدس تقدیر می‌شود.

سردار کارگر اظهار داشت: شهرداری تهران نیز مراسمی جهت تجلیل از شهدای مدافع حرم در مناطق 22 گانه شهر تهران برگزار می‌کند سرکشی از ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم نیز طی روزهای بزرگداشت آزادسازی خرمشهر صورت می‌گیرد. 22 نمایشگاه عکس نیز در 22 مرکز فرهنگی با محوریت دفاع مقدس برقرار خواهد شد.

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت سی‌و‌چهارمین سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر به برنامه‌های دیگری که طی این مدت برگزار می‌شود اشاره کرد و گفت: برگزاری جشن‌های ویژه اعیاد شعبانیه در مساجد؛ برگزاری مراسم سالروز آزادسازی خرمشهر در دانشگاه‌ها؛ برگزاری نمایشگاه‌ها در سایر کشورها توسط سازمان فرهنگ و ارتباطات، گردهمایی ویژه بسیجیان شهردری تهران، فضاسازی تبلیغی ایستگاه‌هایمترو، پخش فیلم‌های سینمایی دفاع مقدس به صورت عمومی در دانشگاه‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی، مراسم نقد و رونمایی از کتب دفاع مقدس با حضور نویسندگان در دانشگاه‌ها از جمله برنامه‌هایی است که همزمان با بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر صورت می‌گیرد.

وی به برنامه‌های سازمان صدا و سیما اشاره کرد و افزود: معاونت سیما در قالب 1390 دقیقه برابر با 23 ساعت با 39 برنامه در شبکه‌های ملی برنامه سازی کرده است. معاونت صدا نیز در قالب دو هزار و 225 دقیقه برابر با 37 ساعت با 121 عنوان برنامه از شبکه‌های مختلف صدا در روزهای دوم، سوم و چهارم خردادماه در ایام سالروز آزادسازی خرمشهر و همچنین روز مقاومت دزفول اجرای برنامه خواهد داشت.

سردار کارگراز افتتاح پروژه‌هایی نیز خبر داد و گفت: همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر پروژه‌های ملی و منطقه‌ای توسط نهادها و دستگاه‌های اجرایی افتتاح می‌شود. 700 عنوان کتاب که توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تالیف و منتشر شده رونمایی خواهد شد.

کد مطلب: 54614| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۲/۲۸ ۱۳:۱۹:۱۰| نسخه چاپی
شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶  ,   June 24, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.