اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور ظرفيتي كم‌نظير براي كاربران و مسافران برون شهري

راه و مسکن - فرازنیوز: رئيس و اعضاء‌ي كميسيون توسعه دولت الكترونيكي از مركز مديريت راههاي سازمان راهداري و حمل ونقل جاده‌اي بازديد كردند.
کد مطلب: 54753| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۳/۱۲ ۲۲:۴۵:۱۰| نسخه چاپی
اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور ظرفيتي كم‌نظير براي كاربران و مسافران برون شهري

به گزارش فرازنیوز، به نقل از روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي ، دكتر علي صفدري معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور در اين بازديد و نشست جانبي ضمن ابراز خرسندي از تلاش‌ها و طرحهاي الكترونيكي صورت گرفته در سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي آنها را گام مهمي در راستاي توسعه دولت الكترونيك برشمرد و جامعه خدمات گيرندگان اين سازمان را بسيار گسترده و وسيع دانست.

وي در بخش ديگري از سخنان خود جلب رضايت‌مندي حداكثري كاربران و مسافران بين‌شهري و تغيير رفتار برخي از رانندگان پرخطر در جاده‌ها را به واسطه استفاده از تكنولوژيهاي روز و ITS  در راهها را در راستاي اهداف كميسيون توسعه دولت الكترونيكي برشمرد .

بر اساس اين گزارش، شهرام آدم نژاد معاون برنامه‌ريزي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي نيز در ابتداي اين نشست طي سخناني با مهم خواندن جايگاه راهداري و نگهداري از حدود 204 هزار كيلومتر انواع راه در كشور به عنوان سرمايه بزرگ ملي اظهار داشت: در حال حاضر بيش از 92 درصد از جابجايي مسافر و كالا در كشور از طريق جاده‌ها به انجام مي‌رسد كه نقش و اهميت جايگاه سازمان راهداري و حمل ونقل جاده‌اي را مي‌رساند.

وي با اشاره به سياست‌هاي كلان وزارت راه و شهرسازي و تاكيد وزير راه و شهرسازي مبني بر توجه به حقوق شهروندي افزود: از سال گذشته طرح جامع 141 ، شامل تلفن گويا و شبانه‌روزي 141، وب سايت 141، سامانه پيامكي 1000141، اپليكيشن 141 ، سيستم پاسخگويي به انتقادات و درخواستها در دستور كار سازمان قرار گرفت و در ظرف  مدت كوتاهي تكميل و در اختيار هموطنان قرار داده شد .

آدم نژاد دسترسي آزاد به اطلاعات جاده‌اي را از برنامه‌هاي مهم سازمان برشمرد و گفت : از اواخر سال قبل كه اپليكيشن 141 در اختيار هموطنان قرار گرفته است خوشبختانه شاهد روند صعودي استفاده‌كنندگان از اين امكان و ظرفيت را شاهد هستيم كه در نهايت مديريت سفرها و طبعاً حق مسلم شهروندي و داشتن اطلاعات لازم و فوري از وضعيت جاده‌ها را همراه داشته كه منجر به كاهش سوانح رانندگي و مزيت‌هاي متعدد ديگري بوده است.

معاون برنامه‌ريزي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي اجراي طرح‌هاي متعدد IT در سازمان را در دو سال اخير در نوع خود كم نظير خواند و خاطرنشان كرد : از پروژه‌اي مهم ديگر سازمان نصب، بهره‌برداري و نگهداري از 1879  سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور در محورهاي شرياني كشور است كه از ابتداي سال گذشته قرارداد آن منعقد و ظرف مدت كوتاهي در بهمن ماه تعداد 74 سامانه در آزادراههاي تهران قم كاشان و تهران ساوه افتتاح و مورد بهره‌برداري قرار گرفت كه بر طبق آمارهاي مستنند و در اختيار در اين آزادراهها پس از بهره‌برداري از اين طرح تغيير بسيار محسوسي در رفتار كاربران فراهم آمده است.

آدم‌نژاد طرح تخصيص سهميه سوخت بر اساس پيمايش ناوگان حمل ونقل عمومي را كه مشتركاً با شركت ملي نفت ايران از سال قبل آغاز گرديده را از ديگر طرح‌هاي موفق در كشور ياد كرد و تاكيد كرد : اين طرح كه از مهرماه سال قبل آغاز گرديده براي 270 هزار دستگاه ناوگان باري و 30 هزار دستگاه ناوگان مسافري به مورد اجرا گذاشته شد كه صرفه‌جويي قابل توجه‌اي را در مصرف سوخت به دنبال داشت.

اين گزارش مي‌افزايد فرامرز مداح مديركل دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات و علي اكبري آشوري مدير مركز مديريت راه‌هاي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي گزارش كاملي از طرحها، برنامه‌ها و اقدامات انجام يافته در حوزه IT در سازمان را ارائه كردند.

 

کد مطلب: 54753| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۳/۱۲ ۲۲:۴۵:۱۰| نسخه چاپی
شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶  ,   June 24, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.