ادامه تدابير و تصميمات جهت تردد ايمن و خاطري آسوده زائران اربعين حسيني به عتبات عاليات

راه و مسکن - فرازنیوز: سومين جلسه كميته حمل‌ونقل ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور معاون وزير راه و شهرسازي و اعضاء‌ي اين كميته در محل سازمان راهداري و حمل‌و نقل جاده‌اي برگزار شد.
کد مطلب: 54831| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۳/۲۰ ۱۱:۶:۱۰| نسخه چاپی
ادامه تدابير و تصميمات جهت تردد ايمن و خاطري آسوده زائران اربعين حسيني به عتبات عاليات

به گزارش فرازنیوز، به نقل از روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي، مهندس داود كشاورزيان معان وزير راه و شهرسازي و رئيس اين سازمان  با اشاره به فرصت حدود 5 ماهه تا مراسم اربعين تاكيد كرد : هدف مجموعه دست اندركاران و به طور ويژه كميته حمل‌ونقل ايجاد شرايط و امكانات لازم جهت سفرهاي ايمن و راحت زائران و علاقمندان حضور در عتبات عاليه در ايام اربعين حسيني مي‌باشد.


وي با تشكر و قدرداني از تمامي دستگاه‌هاي عضو ستاد و همچنين كميته حمل‌ونقل كه در سال قبل با جديت و تلاش شبانه‌روزي موجبات رضايتمندي هموطنان زائر را فراهم آورند تاييد كرد: لازم است تكاليف و ماموريت‌هاي هر ارگان و سازمان كه تعيين و طراحي گرديده بر همان اساس تدابير مورد نظر از هم اينك انديشيده شود.


مهندس كشاورزيان تجربه سالهاي گذشته بالاخص سال 94 را براي اتخاذ تصميمات جديد ارزشمند دانست و گفت : لازم است كميته در اولين فرصت و فوري جلسه‌اي را با حضور تمامي اعضاء  در استان ايلام با مقامات استاني برگزار و براي عملياتي كه امكان اجراي آن در اين فرصت و زمان، ميسر است تصميم‌سازي شود.


رئيس سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي توزيع و كنترل ترافيك خودروهاي عمومي و شخصي را به ويژه در مرز مهران در اربعين بسيار مهم خواند و افزود: اعضاء‌ي كميته در خصوص محل پاركينگ خودروهاي عمومي و شخصي و نحوه انتقال زائران از شهر مهران تا مرز، اتفاق نظر دارند ولي ظاهراً مسئولين استاني نيز نقطه نظرات ديگري دارند كه به نظر با جلسه در استان و بازديد ميداني راهكارهاي مناسب اتخاذ خواهد شد.


مهندس كشاورزيان هدايت و ترغيب زائران گروهي و سازماندهي شده را جهت خروج و ورود از مرزهاي شلمچه و چزابه را نيز از اقدامات موثر در توزيع سفرها و كاهش ترافيك و جلوگيري از  ازدحام در مرز مهران برشمرد.


بر اساس اين گزارش محمدجواد عطرچيان مديركل ترانزيت و حمل ونقل بين‌المللي ، رضا نفيسي مديركل دفتر فني و امور پيمانها، محسن حاجي اسماعيلي مديركل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي و همچنين ساير اعضاء كميته گزارشي از برنامه‌هاي درون سازماني ، پيشنهادات به ويژه با محوريت حمل‌ونقل و جابجائي زائران ، پاركينگ‌ها ، سوخت،وضعيت ترافيك و شرايط پايانه‌هاي مرزي ارائه كردند.

کد مطلب: 54831| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۳/۲۰ ۱۱:۶:۱۰| نسخه چاپی
یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶  ,   May 28, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.