مدیرعامل بورس کالای ایران خبر داد؛

انعقاد نخستین قرارداد بلندمدت پتروشیمی با صنایع پایین دستی در بورس کالا

بورس و اصل 44 - فرازنیوز: مدیر عامل بورس کالای ایران از انعقاد نخستین قرارداد بلندمدت محصول پتروشیمی شرکت تندگویان با صنایع پایین دستی طی روز شنبه در بورس کالای ایران خبر داد.
کد مطلب: 54977| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۶ ۱۱:۸:۱۰| نسخه چاپی
انعقاد نخستین قرارداد بلندمدت پتروشیمی با صنایع پایین دستی در بورس کالا
به گزارش فرازنیوز، حامد سلطانی نژاد گفت: یکی از مطالبات شرکت های پتروشیمی از بورس کالای ایران علاوه بر ایجاد بستری امن و قانونمند و همچنین شفافیت در روند معاملات و قیمت ها، انعقاد قراردادهای بلند مدت با واحدهای تولیدی بود تا بتوانند با علم به فروش محصولاتشان در بلندت مدت، برای تولید برنامه ریزی کنند.
 
مدیرعامل بورس کالای ایران اظهار داشت: از این رو پس از انجام رایزنی و جلسات مشترک با دست اندرکاران صنعت پتروشیمی، روز گذشته نخستین قرارداد بلندمدت در تالار محصولات پتروشیمی منعقد شد تا اولین گام برای پاسخ به این مطالبه پتروشیمی ها برداشته شود.
 
سلطانی نژاد در خصوص جزییات معاملات روز شنبه گفت: انعقاد قرارداد بلندمدت شرکت پتروشیمی تندگویان و صنایع پایین دست بر روی محصولات پلی اتیلن ترفتالات نساجی و بطری با نرخ میانگین کشف شده در عرضه قبلی و عمومی این شرکت و جمعا به میزان 616 تن در بورس کالا انجام شد.
 
مدیرعامل بورس کالای ایران با اشاره به اینکه قراردادهای بلندمدت پتروشیمی ها با صنایع پایین دستی در دوره زمانی 6 تا 12 ماهه انجام خواهد شد، خاطر نشان کرد: عرضه کننده و خریدار موظف به تداوم عرضه و خرید در انعقاد قراردادهای بلندمدت در بورس کالا هستند؛ همچنین عرضه بعدی شرکت پتروشیمی تندگویان بستگی به شرایط تولیدکننده و نیاز خریدار دارد.
 
سلطانی نژاد در پایان تصریح کرد: توسعه انعقاد قراداد بلندمدت شرکت های پتروشیمی با صنایع پایین دستی در بورس کالای ایران با توجه به شرایط تولید و عرضه محصولات و به طوری که در عرضه عمومی شرکت های پتروشیمی خللی ایجاد نشود، در حال بررسی است.
کلید واژه ها: بورس کالا پتروشیمی
کد مطلب: 54977| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۶ ۱۱:۸:۱۰| نسخه چاپی
شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶  ,   June 24, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.