آمریکا «پیتزای فارسی» را هم تحریم کرد!

سیاست خارجی - فرازنیوز: ماجرای بلوکه پرداخت هزینه پیتزا توسط خواننده ایرانی‌ مقیم سیدنی به علت مشمول شدن آن در فهرست تحریم‌های آمریکا، خبرساز شده است.
کد مطلب: 55258| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۵/۴ ۳:۲۱:۱۰| نسخه چاپی
آمریکا «پیتزای فارسی» را هم تحریم کرد!

به گزارش فرازنیوز، خواننده ایرانی از گروه آریان که به شهادت صفحه توئیترش چندی است در سیدنی استرالیا زندگی می‌کند، در شبکه مجازی خود از ماجرای جنجالی «پیتزای فارسی» و تحریم‌های آمریکا علیه ایران سخن گفته است.

علی پهلوان نوشته است: «شب گذشته در سایت دومینو، من پیتزایی سفارش داده و نام آن را بوسه فارسی گذاشتم. سپس پول آن را با پی پل(pay pal) پرداختم. ناگهان ایمیلی از پی پل دریافت کردم که در آن نوشته بود که پرداخت شما مشکوک است و به تحقیقات نیاز دارد؛ تحقیقاتی که شاید 72 ساعت طول بکشد. من با پی پل تماس گرفتم و دلیل را پرسیدم. آنها هم شگفت زده شدند و مرا به اداره امنیت وصل کردند. سرانجام متوجه شدیم که کلمه "فارسی"(Persian) در اسم پیتزا، به عنوان پرداختهای مرتبط با کشورهایی که تحت تحریمهای آمریکا قرار دارند، لحاظ شده است!! فرد مسئول فروش پیغام گذاشت که لطفا، این فقط یک پیتزا است پرداخت را آزاد کنید(رفع بلوکه کنید)».

وی همچنین در شبکه مجازی خود افزود: «یه پیتزا اینترنتى سفارش دادم به نام "پرشین" پرداخت پِى پَلم به خاطرسفارشى با نام کشور هاى تحت تحریم ٤٨ ساعت بلوکه شد».

 

 

کد مطلب: 55258| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۵/۴ ۳:۲۱:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶  ,   June 23, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.