افت ۳۷۶ واحدی شاخص کل بورس/ در جا زدن بازار سهام در کانال ۷۷ هزار واحدی

بورس و اصل 44 - فرازنیوز: معامله‌گران بورس تهران امروز شاهد غلبه عرضه بر تقاضای سهام همزمان با درجا زدن نماگرهای منتخب این بازار بود، بازاری که امروز شاهد روندی مهم برای شاخص کل خود در کانال 77 هزار واحد بود.
کد مطلب: 55647| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۵/۲۵ ۱۷:۴۵:۱۰| نسخه چاپی
 افت ۳۷۶ واحدی شاخص کل بورس/ در جا زدن بازار سهام در کانال ۷۷ هزار واحدی

به گزارش فرازنیوز،شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه 25 مرداد ماه 95 با کاهش 376 واحدی به رقم 77 هزار و 828 واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز با 14 واحد افت به رقم 14 هزار و 447 واحد دست یافت.

شاخص سهام آزاد شناور اما با 463 واحد کاهش روی عدد 87 هزار و 140 واحد ایستاد. شاخص بازار اول نیز در حالی با کاهش 330 واحدی به رقم 55 هزار و 54 واحد رسید که شاخص بازار دوم با 427 واحد افت عدد 166 هزار و 420 واحد را به نمایش گذاشت. امروز همچنین شاخص کل فرابورس با کاهش 2 واحدی عدد 813 واحد را تجربه کرد.

بر اساس این گزارش امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت ملی صنایع مس ایران با 70 واحد، پالایش نفت بندرعباس با 49 واحد و گروه سایپا با 36 واحد کاهش، بالاترین تأثیر منفی را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت ایران ترانسفو با 26 واحد، بانک کارآفرین با 12 واحد و سرمایه‌گذاری دارویی تأمین با 8 واحد افزایش، بیشترین تأثیر مثبت را در محاسبه این نماگر به دوش کشیده است.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از 190 میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن اندکی بیش از یک میلیارد سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 57 هزار و 541 نوبت دادوستد شد.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های شیمیایی پارس پامچال، حق تقدم خرید سهام سرمایه‌گذاری سپه، حق تقدم خرید سهام شهرسازی و خانه‌سازی باغمیشه، بانک مهر اقتصاد از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و نماد معاملاتی بانک گردشگری متوقف شد.

به گزارش فارس، امروز با بازگشایی نماد معاملاتی بانک مهر اقتصاد بیش از 55 میلیون سهم میان کدهای درون گروهی سهامدار عمده منتقل شد. کمتر از 40 میلیون حق تقدم کود شیمیایی اوره لردگان نیز به ارزش بیش از 200 میلیون تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده منتقل شد.

در گسترش صنایع انرژی آذراب اما امروز 16 میلیون سهم به ارزش 4 میلیارد تومان انتقالی به کدهای تابعه سهامدار عمده زده شد. 15 میلیون سهم مؤسسه اعتباری توسعه نیز به ارزش کمتر از 2 میلیارد تومان کد به کد شد. کمتر از 15 میلیون سهم صنعتی دریایی ایران همچنین به ارزش بیش از 4 میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده کد به کد شد.

در عین حال پتروشیمی جم 5 میلیون سهم به ارزش بیش از 4 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده منتقل شد. همین وضعیت در سرمایه‌گذاری دارویی تأمین وجود داشت به طوری که 5 میلیون سهم این شرکت به ارزش بیش از 3 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده منتقل شد.

در ایران ترانسفو نیز امروز دو میلیون سهم به ارزش بیش از 3 میلیارد تومان میان سهامداران عمده انتقال داده شد.

به گزارش فارس، امروز بازار سهام بازاری توأم با عرضه سهام در کانال روانی 77 هزار واحدی بود. بازار سهام برای شکستن مقاومت محدوده فعلی خود منتظر رفتار امروز بازار و حمایت حقوقی‌ها بود که به نظر می‌رسد، با توجه به نامشخص بودن روند حرکتی بازار چندان نمی‌توان برای نمایش الگویی پایدار برای بازار حساب باز کرد.

با این همه همچنان نگاه بازار در کنار توجه صندوق سرمایه‌گذاری و حقوقی‌ها به بازار بدهی روی تقویت حجم و ارزش معاملات سهام دوخته شده است.

به نظر می‌رسد بازار سهام با توجه به جذابیت برخی سهم‌ها و در عین حال خودنمایی نوبتی گروه‌های بزرگ شاخص‌ساز بازار میان معدنی‌ها، پالایشی‌ها و فلزات اساسی و در نهایت امیدهای کمرنگ در گروه خودرویی‌ها در حال تصمیم‌گیری برای جذب برخی دارایی‌هاست. بازاری که برای تصمیم‌گیری جدید خود منتظر نمایان شدن روند و تداوم تفکر حقوقی‌ها برای حمایت از سهام فارغ از عرضه همزمان در رشدهای مثبت قیمتی است.

کد مطلب: 55647| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۵/۲۵ ۱۷:۴۵:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶  ,   June 27, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.