"باغ نظر" تملک و تفرجگاه عمومي تهران شد

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز: به منظور حفظ باغهاي قديمي شمال تهران و محافظت از درختان کهنسال و با ارزش آنها ، باغ نظر درمنطقه يک تملک و جهت استفاده شهروندان به تفرجگاه عمومي شهر تهران تبديل شد.
کد مطلب: 56059| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۶/۱۴ ۱۳:۵۷:۱۰| نسخه چاپی

به گزارش"فرازنیوز" ، مهندس مجيد نوربخش معاون امور شهري و محيط زيست  شهرداري منطقه يک با اعلام خبر فوق اظهار داشت: اجراي پروژه هاي بزرگ فضاي سبز در منطقه يک در سال هاي اخير در بستر اهداف مختلفي صورت گرفته اند که مي توان به احداث بوستان هاي منطقه اي و فرامنطقه اي به منظور افزايش سرانه فضاي سبز منطقه،شناسايي باغات قديمي و در خطر تخريب براي تملک و تبديل آنها به بوستان و تفرجگاه عمومي و درنتيجه  جلوگيري از ساخت و ساز غيرمجاز و حفاظت از درختان کهنسال منطقه و به عبارتي تبديل تهديدات به فرصتها و... اشاره کرد.


وي گفت: بر همين اساس باغ نظر به مساحت 5 هزار و 500 مترمربع در ناحيه هشت منطقه يک در خيابان شهيد لواساني، خيابان مهديزاده تملک و پس از اجراي عمليات عمراني و فضاي سبز  به بوستان عمومي و تفرجگاه شهري تبديل شد.


 وي افزود:  عمليات عمراني اين بوستان به اتمام رسيد و در حال حاضر داراي 2 هزار و 100 متر معبر، ساختمان اداري،فضاي بازي کودکان و...است.


 مهندس نوربخش تصريح کرد:  با اتمام عمليات عمراني تکميل باغچه ها و کاشت گياهان  آغاز شد و  در اين مرحله  3 هزار و 240 مترمربع فضاي سبز با کاشت درختان چنار،  بربريس، ياس هلندي،  گلدان هاي نسترن،  گلدان هاي هفت رنگ،  ژوني پروس، اسپيره،  شيرخشت،  پامپاس گراس ايجاد شد.

کلید واژه ها: شهرداری1 باغ نظر تفرجگاه
کد مطلب: 56059| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۶/۱۴ ۱۳:۵۷:۱۰| نسخه چاپی
شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶  ,   June 24, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.