محمد عزیزی عضو کمیسون صنايع و معادن مجلس:

خلق ارزش افزوده تنها راه اقتصاد ایران برای تحقق آرمان های اقتصاد مقاومتی است

اقتصاد ایران - فرازنیوز: دکتر محمد عزیزی عضو کمیسون صنايع و معادن مجلس با تاکید بر رهنمودهاي مقام معظم رهبری درخصوص حرکت اقتصاد بر پایه اصول اقتصاد مقاومتی گفت: تجربه های موفق جهانی مبین این واقعیت است که خلق ارزش و توسعه آن در بازارهاي جهانی می تواند عامل کسب ارزش افزوده تا هزار درصد باشد و تنها راه خروج کشور از بحران های اقتصادی، حرکت به سمت اقتصاد ارزش محور است.
کد مطلب: 56385| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۶/۲۸ ۱۹:۳۰:۱۰| نسخه چاپی
خلق ارزش افزوده تنها راه اقتصاد ایران برای تحقق آرمان های اقتصاد مقاومتی است

به گزارش "فرازنیوز" دکتر محمد عزیزی عضو کمیسون صنايع و معادن مجلس افزود: دنیای امروز، جهان خلق و پرورش ایده های توسعه پذیر با محوریت صادرات است که نیل به آن، تنها راه تحقق رهنمون های مقام معظم رهبری در بخش اقتصاد مقاومتی است.

عزیزی ادامه داد: در قرن گذشته اقتصاد ایران بر پایه خام فروشی با محوریت بازار داخلی بنا نهاده شده بود که بر این اساس اصول اقتصاد، حداقل ارزش افزوده را عاید تولید ناخالص ملی کرده است.

وی افزود: هر چند در سالهای اخیر حرکت هایی در خصوص توسعه صادرات غیر نفتی صورت گرفته اما به واسطه عدم توفیق در توسعه بنگاه های دانش بنیان حتی با توجه به وجود پتانسیل های بخشی، تا کنون نتوانستیم به حداقل های توسعه پایدار در حوزه اقتصاد دست یابیم.

این عضو کمیسون صنايع و معادن مجلس گفت: اگر دولت بتواند در خصوص محورهای اقتصاد ارزش محور و یا به عبارتی اقتصاد مولد ارزش افزوده، برنامه های قابل اجرایی ارایه کند، کشور می تواند در خصوص جهش شاخص های اقتصادی به توفیقاتی دست يابد.

وی در پایان گفت: تلاش ما در مجلس و خصوصا کمیسیون صنایع و معادن، باید رصد و پایش رفتار و برنامه های اقتصادی دولت بر پایه اقتصاد ارزش محور باشد.

کد مطلب: 56385| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۶/۲۸ ۱۹:۳۰:۱۰| نسخه چاپی
دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶  ,   May 29, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.