مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی

اتوبوس‌های فرانسوی 800 میلیون تومانی در راه تهران

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز:مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی با بیان اینکه اتوبوس دارای استانداردهای یورو6 وارد سامانه حمل و نقل عمومی خط 7 بی آر تی شده است، گفت: تا یک ماه آتی مشخص خواهد شد چه تعداد دستگاه از این اتوبوس وارد سامانه حمل ونقل عمومی پایتخت می‌شود.
کد مطلب: 57106| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۷/۱ ۱۴:۱۲:۱۰| نسخه چاپی
اتوبوس‌های فرانسوی 800 میلیون تومانی در راه تهران

به گزارش "فرازنیوز" پیمان سنندجی، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی در مراسم رونمایی از اتوبوس یورو 6 که قرار است به زودی وارد سامانه حمل و نقل عمومی شهر تهران شود، اظهار کرد: این اتوبوس بر اساس استانداردها و قوانین لازم دنیا ساخته شده است. از جمله ویژگی‌های این اتوبوس گازسوز بودن آن (سوخت CNG) است.

 

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات ایمنی در سامانه حمل ونقل عمومی و اتوبوس‌ها برای مردم پایتخت باز و بسته شدن درها و صدمه رسیدن به مسافران بود، اضافه کرد: این ویژگی‌های این اتوبوس این است که درها به صورت مترویی و به طرف بیرون باز می‌شود و این آسیب رسیدن به مسافران را به حداقل می‌رساند.

 

سنندجی با بیان اینکه هم اکنون یک واحد از این اتوبوس از کارخانه فرانسوی برای آزمایش به ایران وارد شده است، گفت: یکی از کارخانه‌های داخلی این اتوبوس را خریداری کرده و از آن در خط 7 بی‌آرتی استفاده می‌کنیم تا با توجه به شرایط خیابان و حجم زیاد مسافر در این خط تمامی تست‌های لازم انجام شود.

 

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی داشتن صندلی مخصوص معلولان را یکی دیگر از ویژگی‌های اتوبوس جدید عنوان و اضافه کرد: در این اتوبوس صندلی مخصوص افراد کم‌توان و ناتوان وجود دارد که به وسیله چراغ‌های رنگی از سایر صندلی‌های دیگر متمایز شده است همچنین معلولین و افراد کم‌توان همیشه برای سوار شدن به اتوبوس‌ها دچار مشکل بودند اما این اتوبوس جدید دارای رمپ مخصوص ورود افراد معلول است.

 

سنندجی با بیان اینکه هر دستگاه از این اتوبوس حدود 800 میلیون تومان قیمت دارد، تصریح کرد: اتوبوس خریداری شده 23 ظرفیت نشسته و 93 ظرفیت ایستاده دارد.

به گفته وی از دیگر قابلیتهای حائز اهمیت اگر درهای اتوبوس بسته نشده باشد برای ایمنی مسافران حتی در صورت اعمال گاز این دستگاه حرکت نمی‌کند.

 

کد مطلب: 57106| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۷/۱ ۱۴:۱۲:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶  ,   July 25, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.