از شنبه اجرا می‌شود

آغاز جریمه دوربینی خودروهای بدون معاینه فنی

قضایی و انتظامی - فرازنیوز: معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا از آغاز جریمه دوربینی خودروهای فاقد معاینه فنی در محدوده زوج و فرد پایتخت از شنبه اول آبان ماه خبر داد.
کد مطلب: 57110| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۷/۲۸ ۱۸:۲۴:۱۰| نسخه چاپی
آغاز جریمه دوربینی خودروهای بدون معاینه فنی

سرهنگ عین الله جهانی در گفت‌وگو با ایسنادر این باره گفت: همانطور که پیشتر اطلاع رسانی شده بود از شنبه اول آبانماه کلیه خودروهای فاقد معاینه فنی که وارد محدوده زوج و فرد در سطح شهر تهران شوند، از طریق دوربین‌های کنترل زوج و فرد جریمه خواهند شد.

وی با بیان اینکه مبلغ جریمه برای نداشتن معاینه فنی 50 هزار تومان است، اظهار کرد: در حال حاضر 2 روز تا اجرای این طرح باقیمانده و توصیه ما به شهروندان این است که برای دریافت معاینه فنی به مراکز معاینه فنی معتبر مراجعه کنند.

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا درباره خودروهایی که باید معاینه فنی دریافت کنند گفت: طبق قانون خودرویی که بیش از پنج سال از تاریخ تولیدش گذشته باشد باید هر سال تست‌های مربوط به معاینه فنی را انجام داده و برگه تاییدیه دریافت کند، بنابراین خودروهایی که سال ساختشان به پنج سال قبل یا بیشتر از آن باز می‌گردد باید برگه معاینه فنی دریافت کنند.

جهانی اظهار کرد: البته برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی در سراسر کشور به شکل دستی توسط مأموران پلیس راهور انجام می‌شود و در تهران نیز در مناطق خارج از تحت پوشش دوربین‌های زوج و فرد اعمال قانون به شکل دستی صورت می‌گیرد.

وی درباره محدوده طرح ترافیکی زوج و فرد در پایتخت نیز گفت: محدوده زوج و فرد از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علی، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب به بزرگراه‌های نواب و چمران ختم می‌شود.

کد مطلب: 57110| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۷/۲۸ ۱۸:۲۴:۱۰| نسخه چاپی
شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶  ,   June 24, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.